Genel Gündem Tüm Manşetler

EREĞLİ’DE MUHASEBECİLER GÜNÜ

Muhasebeciler Günü dolayısıyla Karadeniz Ereğli’de tören düzenlendi. Karadeniz Ereğli Mali Müşavirleri ve Muhasebeciler Odası Ereğli Şubesi tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu, saygı duruşunda bulunuldu. Şube Başkanı Sami Yavuz, Mali Müşavirlerin..

EREĞLİ’DE MUHASEBECİLER GÜNÜ

angaryalara-son-verilmeli-160738-1425379001

Muhasebeciler Günü dolayısıyla Karadeniz Ereğli’de tören düzenlendi.

Karadeniz Ereğli Mali Müşavirleri ve Muhasebeciler Odası Ereğli Şubesi tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu, saygı duruşunda bulunuldu.

Şube Başkanı Sami Yavuz, Mali Müşavirlerin ve Muhasebecilerin bir çok mesleki sorunlarının devam ettiğini, 3568 sayılı yasanın günümüz koşullarında bir çok maddesinin yenilenmesi gerektiğini söyledi.

Mali Müşavirlerin ve Muhasebecilerin emeklerinin karşılığı olan ücretlerini alamadığını ifade eden Yavuz şu ifadelere yer verdi:

“Devletin, Mali Müşavirleri ve Muhasebecilere yüklediği gereksiz angaryalara son verilmelidir. Bu konuda odalarımız ve derneklerimiz ile mücadele etmeliyiz. Şunu da rahatlıkla söyleyebiliriz, Türkiye’de sürekli eğitim yaparak kendini ve mesleğini geliştiren, kalitesini arttıran ve her türlü mesleki değişime kolay adapte olan tek meslek kuruluşu mali müşavirlerdir. Daha mutlu, daha müreffeh olmamız ve mesleğimiz gelecek nesillere aktarabilmemiz için örgütsel birliğimizi sürdürmeliyiz”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL