Genel Gündem Tüm Manşetler

EREĞLİ’DE BÖYLE İŞ ADAMI KALDI MI ?

Ereğli’de 2 bin 400 lira borcu için taahhüt veren ve taahhüdünü yerine getiremediği için ameliyatlı olmasına rağmen tutuklanan Hasan Türköz, hayırsever bir vatandaşın haberi görmesinin ardından yaptığı yardım ile kurtuldu…

EREĞLİ’DE BÖYLE İŞ ADAMI KALDI MI ?

3444_1

Ereğli’de 2 bin 400 lira borcu için taahhüt veren ve taahhüdünü yerine getiremediği için ameliyatlı olmasına rağmen tutuklanan Hasan Türköz, hayırsever bir vatandaşın haberi görmesinin ardından yaptığı yardım ile kurtuldu. Eşinin yardımı ile eve getirilen Hasan Türköz, rahatsızlığından dolayı çalışamadığı ve evine bakamadığından dolayı gözyaşlarına boğuldu.

Ereğli’de yaşayan Hasan Türköz (30) yıllar önce eşine hediye aldığı makinenin borcunu ödemediği için taahhüt vermiş, verdiği taahhüdü eşinin cilt kanserine yakalanması, kızının kalbinde ki rahatsızlığı ve kendisinin belindeki rahatsızlığı nedeniyle ödeyememiş. Borçla ilgili olarak avukata ödeme taahhüdü veren Hasan Türköz, bu taahhüdü yerine getiremeyince tutuklama kararı ile karşı karşıya kalmış. 18 Şubat tarihinde özel hastanede ameliyat olan Hasan Türköz, 19 Şubat tarihinde tutuklandı. Özel hastaneden alınan ve Devlet Hastanesi’ne getirilen Hasan Türköz, doktorların cezaevine giremez raporu vermeleri ile birlikte hastanenin mahkum odasında Jandarma tarafından gözaltına alınmıştı. 

    Eşinin başında geçenleri gazetecilere anlatan Meryem Türköz’ün (34) çaresizliğini gören duyarlı bir vatandaş tarafından borcun kapanmasıyla Hasan Türköz özgürlüğüne kavuştu. Eşi tarafından hastaneden taburcu edilen Hasan Türköz, günlerdir ayrı kaldığı evine geldi. Ameliyatın verdiği acı sebebiyle yürümekte bile zorlanan Hasan Türköz’ü apartmanın kapısında oğlu İbrahim Altay (3) karşıladı. Eşi ile eve çıkan Hasan Türköz, daha önceleri çalışmak için çaba gösterdiğini, ancak bu durumdan sonra eve nasıl ekmek getireceğini düşündüğünü söyledi Hasan Türköz, “Neden ben bu duruma düştüm? Yetkililerden bu duruma çare bulmasını istiyorum. Benim başıma bir şey gelmiş olsa çoluğuma çocuğuma kim bakacaktı? Niye bize sahip çıkmıyorlar. Bize sahip çıkan yok. Herkes bize vuruyor. Arkamda kimsem olmadığı için bu durumlara düştüm. İyi kötü ekmek için çalışıyordum. Bundan sonra ne yapacağım? Bundan sonra bize kim ekmek getirecek? Elektrikleri kesmesinler diye yazı yazdım. Şimdi ne yapacağım bilemiyorum.” dedi. 

    Meryem Türköz, eşinin içerisinde bulunduğu durumdan kurtulmasına yardımcı olan hayırsevere binlerce kez teşekkür ettiğini söyledi. Meryem Türköz konuşmasında “Borcun nasıl ödendiğini bilmiyoruz. Sadece beni özel numaradan birisi aradı. ‘Git kocanı hastaneden çıkart’ dediler. Kimin olduğunu gerçekten bilmiyorum. Kimse ondan Allah razı olsun. Çok teşekkür ediyorum. Gerçekten o kadar mutluyum ki şu anda anlatamam. En azından kocam evde. Ona ben bakıyorum şu anda. Hastanede iken hep aklım ondaydı benim. Kim ödediyse Allah razı olsun ondan.” şeklinde konuştu. 

    Eşini yatağına yatıran Meryem Türköz, oğlu İbrahim ile birlikte eşi Hasan’a sarılarak gözyaşı döktü. Elektrik borcu olan aile, elektriğin kesilmemesi için ise elektrik sayacına ‘Dikkat hasta var. Arz Ederim’ yazarak elektriğin kesilmesine engel olmaya çalıştıklarını belirtti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL