Eğitim Genel Tüm Manşetler

EREĞLİ LİSESİ ÇÖKTÜ

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ereğli Lisesi 10/A sınıfının tavanında çökme meydana geldi. Tavanın gece geç saatlerde çökmesi olası facianın önüne geçti. Olay sonrası 16 sınıfa kilit vurulurken, öğrenciler başka sınıflarda eğitime..

EREĞLİ LİSESİ ÇÖKTÜ

sondakika

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ereğli Lisesi 10/A sınıfının tavanında çökme meydana geldi. Tavanın gece geç saatlerde çökmesi olası facianın önüne geçti. Olay sonrası 16 sınıfa kilit vurulurken, öğrenciler başka sınıflarda eğitime devam ediyor. Milli eğitim Müdürlüğü görevlilerinin konuyla ilgili soruşturma başlattığı öğrenildi.

Ereğli  Lisesinde bulunan 10/A sınıfın tavanında çökme meydana gelmesi sebebiyle sınıf boşaltıldı. Çökmenin yaşandığı B blok da bulunan 16 sınıfta eğitim-öğretime ara verildi.
Ereğli Lisesi yerleşkesinde 1965 yılında yapıldığı öğrenilen binanın 10/A sınıfının tavanında 3 metre genişliğinde çökmeden dolayı delik oluştu. Tavandan kopan parçalar sıraların üzerine düşerken, olayın gece saatlerinde yaşanması ise olası bir facianın yaşanmasına engel oldu.

Sabah eğitim öğretim için okula gelen öğrencilerin fark ettiği durum okul idaresine, okul idaresi tarafından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kaymakam İbrahim Çay’a bildirildi. İl Özel İdaresinden teknik heyetin geldiği ve okul binasında inceleme yaptığı öğrenildi.

“OKUL YIKILIYOR”
Öğrenciler okulun yıkıldığını ve binada çatlaklar oluştuğunu söyledi. İsminin Metin Oku olduğu öğrenilen öğrenci; “Okul yıkılıyor. Her yer çatlamış Duvarlar. Derste işleyemiyoruz artık. Bir sınıfa iki sınıf birden giriyor. Derse giremiyoruz. Cam tarafı olanlar girmiyor” dedi. 
Okulda eğitim gören öğrencilerin bir kısmı sınıflarına alınırken bazı öğrenciler ise okul bahçesinde bekletildi. Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri de çökme olan sınıfta inceleme yaptı.

Gazetecilerin bilgi almak amacıyla Okul müdürü ile görüşmek istemeleri güvenlik görevlisi tarafından engellenirken, Gazetecilerin kapıda olduğu haberini alan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürlerinden Numan Korkmaz gazetecilere bilgi vermek amacıyla giriş kapısına geldi. Korkmaz burada yaptığı açıklamada “Şu anda inceleme boyutu var. Çok sıkıntı yok. Bir sınıfta hasar oluşmuş o kadar. Öğrencilerin derse girmeme durumu yok. Eğitim öğretim devam edecek. Sadece Tedbir amaçlı binayı inceliyoruz. Polis ise tutanak tutmak için okula geldi” dedi.

Diğer yandan okulda yapılan inceleme sonrasında tavan da çökme meydana gelen B bloğun kapanmasına karar verildiği ve B blok da eğitim alan öğrencilerin A blok da eğitim alması kararlaştırıldı. Yarın itibari ile ikili eğitime geçecek olan okulda 11 ve 12. sınıf öğrencileri sabah, 9 ve 10. sınıf öğrencileri ise öğleden sonra eğitim öğretime devam edecek. Merkez Anadolu Lisesi ve Turizm meslek lisesi öğrencilerinin de öğleden sonra eğitim öğretim göreceği öğrenildi.

ŞAHİNÖZ, İNCELEMELERDE BULUNDU

Kdz Ereğli Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Cüneyt Şahinöz, olayın hemen ardından okula gitti.  Okul yötemi ve İlçe Millieğitim görevlileri ile yapılan toplatıya da katılan Şahinöz, olayın yaşandığı B bolakta bir süre incelemelerde bulundu. 

 

 

YORUMLAR (2)

  1. ilhami diyorki:

    bizim dönemimizdede lisenin çatısı yanmıştı dönemin müdürürüde bizi suçlamiş ifadelerimiz alınmıştı itfaiye rapru sayesinde suçlamalar çürümüş aklanmıştık.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL