Spor

EREĞLİ BELEDİYESPOR MAÇINDA PROTESTO..!

Kozlu Taşkömürüsporlu futbolcular, geçen hafta kırmızı kart gören rakip takımın 7 futbolcusunun tedbirsiz Disiplin Kurulu’na sevk edilmesine tepki gösterdiler. Zonguldak’ta U-19 Ligi’nde final mücadelesi veren Kozlu Taşkömürüspor-Ereğli Belediyespor arasında oynanan..

EREĞLİ BELEDİYESPOR MAÇINDA PROTESTO..!

kozlu taşkömürüspor

Kozlu Taşkömürüsporlu futbolcular, geçen hafta kırmızı kart gören rakip takımın 7 futbolcusunun tedbirsiz Disiplin Kurulu’na sevk edilmesine tepki gösterdiler.

Zonguldak’ta U-19 Ligi’nde final mücadelesi veren Kozlu Taşkömürüspor-Ereğli Belediyespor arasında oynanan maç, futbolcuların ilginç protestosuna sahne oldu. Bir önceki haftadan 7 kırmızı kart gören rakip takım futbolcularının final maçında oynaması üzerine, Kozlulu oyuncular, hakemin başlama düdüğüyle sahada hareketsiz kaldı.

Geçtiğimiz hafta Kilimli Belediyespor ile Ereğli Belediyespor arasında oynanan mücadelede çıkan olaylar sonucu Ereğli Belediyespor’un U19 takımında forma giyen 7 oyuncuya kırmızı kart gösterildi. Bu haftaki Kozlu Taşkömürüspor ile oynanan mücadelede cezalı duruma düşmesi beklenen 7 futbolcu için Amatör Futbol İl Disiplin Kurulu tedbirsiz savunma isteyince, oyuncular final maçında sahaya çıktı. Kozlu Taşkömürüspor oyuncuları ise, duruma tepki göstermek amacıyla santra yapmak üzere çalan düdüğe uymadı. Yaklaşık bir dakika topa dokunmayan oyuncular, tepkilerini bu şekilde gösterdi. Hakemin düdüğü çalmasına rağmen başlangıç yapmayan futbolculara taraftarlar da alkışlayarak destek verdi. Mücadeleyi Ereğli Belediyespor 7-1 kazandı. 

Kozlu Taşkömürüspor Antrenörü Burhan Arık ise, maç sonu yaptığı açıklamada, “Biz düşmemek için çıktık, final gördük. Oyuncularımızı kutluyoruz. Fakat geçen hafta olaylar biraz gerdi. Belki bu atmosfer bu kadar olmazdı. Fakat Ceza Kurulu 7-8 kişinin cezasını tedbirsiz olarak bildirdi. Yarın Ankara düzeyinde ve buradaki düzeyde hakkımızı arayacağız. Ceza Kurulu’nun belki bu yaptığı bir ilktir. Son olarak 17 futbolcu kavgaya karışmış, ağız-burun kırmış futbolculara, ‘1 hafta sonra final maçı var’ diye baskılar sonucunda tedbirsiz olarak bir hafta sonraya savunma almak istemesi tarihte bir ilktir. Biz gereken yerlere dilekçelerimizi vereceğiz. Ben rakip takımı tebrik ediyorum” dedi.

YORUMLAR (2)

  1. erdemirli diyorki:

    valla o sahada ben ereğlisporun basında olsam utanırım. bu kadar olur koskoca ereğli beleidyesporun düştüğü duruma bak alt yapı çökmüş ağlayanı yok ayhan atay bu vebali kaldırabilecekmisiniz çok merak ettim

  2. HAKAN diyorki:

    DESENİZE ZATEN ADAMLAR MAÇI BAŞTAN BIRAKMIŞLAR YOKSA EREĞLİ BELEDİYE 7 GOL MÜ ATABİLİR.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL