Genel Gündem Spor Tüm Manşetler

Ereğli Belediyespor entrikaları…

Ereğli Belediyespor ile ilgili çok fazla konu var.

Ereğli Belediyespor entrikaları…

Ereğli Belediyespor ile ilgili çok fazla konu var. İnanın yazmak istemiyorum. Ama o kadar amatöründe amatörü hareket ediyorlar ki o armaya yakışmayacak tutumlar sergileniyor.

Alaplı Belediyespor karşılaşmasında alınan sonuç inanın ne hocayı ne yöneticileri çok fazla üzmüş falan değil. Onlar için lig devam ediyor. Akın Katı’nın görev yaptığı süreçte takımın grubunu değiştirmek için devreye girenler, takım kendilerine kalınca bu grupta olmanın faturasını ödüyorlar. Ama bu onların ne kadar umurunda?

Onların derdi Ereğli Belediyespor’un başarısı değil. Onlar küçük olsun benim olsun kafasında yaşamaya devam eden tayfa…

Ereğli Belediyespor Yönetimi kendi hocası ile iç hesaplaşma içerisindedir. Antrenör Cahit Terzi’ye “sen bizim sevdiğimiz 3 oyuncuyu gönderdin. Bizde senin 2 Evlatcuğunu göndereceğiz. Sesini çıkartmayacaksın. Aksi takdirde seni görevden alırız” denildi. Maalesef hoca da görev aşkından ve para hırsından bunu kabul etti. Neden kadro dışı kaldığını soran Burçin’e Cahit Terzi’nin verdiği cevap bu şekildedir. Çahit hoca karizmasını ve prensiplerini çiğneyerek kendi oyuncularını teker teker satıyor.

Şimdi süreç nasıl devam edecek? Devre arasında Akınspor’dan gelen oyuncularla beraber Eren Fahri, Tezcan Gökmen, Mustafa Birinci ve Kaleci Tercan yollanacak. Cahit hocanın gönderdiği 2.transfere takılmayanlar geri alınacak. Amaç birilerine yine para kazandırmak gibi duruyor. Yeni transferler içinde oyuncular şimdiden hazır.

Hoca olarak da rezerve edilen Yahya Aydın ve Taner Alpak gelecek haberleri bekliyor. Ereğli Belediyespor’daki görevinde başarısız olduğunu düşündüğüm Akın Katı’ya transfer alanı bırakmayan ve kolay kolay alınamayacak isimler olan İlyas Işık, Sergen Şakirler, Fırat Güneş, Faruk Uca, Barış Kılıç ile masaya oturan Katı, kirli oyuncaların oynandığını görür görmez tabiri caiz ise elini eteğini çekerek Kurtlar Sofrasından kalktı.

Hoca olarak da İbrahim Baş, Cevdet Uzunköprü ve Hakan Şapçı ile dahi görüşen Akın Katı hayallerini gerçekleştiremedi. Katı, başarıyı seven ve gittiği her yeri hareketlendiren bir isimdi. Ama unuttuğu bir şey vardı. Burası Ereğli Belediyespor. Bu takımın entrikalarına ne Hürrem Sultan ne de Kösem Sultan akıl sır erdiremedi.

Gelelim konunun özetine…

Halil Posbıyık’ı seçim öncesi yıpratma politikasını kalplerinde yaşayan bazı yöneticilerin hedeflerine ulaşmak üzere olduğu görünüyor. İnanın ben gördüğümü söylemek istiyorum. Ereğli Belediyespor Yönetiminde Halil Posbıyık’ı yerel seçim de destekleyecek pek isim göremiyorum. Peki bu durumu kimin umurunda? Düşünmesi gerekenler düşünmüyorsa bize sadece izlemek düşer.

Makale: Kaan Kocaman

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL