Genel Gündem Tüm Manşetler

EREĞLİ BELEDİYESİ 6 KİŞİYİ KURTARDI

Her türlü afetle mücadele konusunda deneyimli ve tecrübeli personeliyle adından söz ettiren Karadeniz Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, iki gündür yoğun yağış dolayısıyla yaşanan sel felaketinde 6 kişiyi daha kurtardı…

EREĞLİ BELEDİYESİ 6 KİŞİYİ KURTARDI

8649_img-2420

Her türlü afetle mücadele konusunda deneyimli ve tecrübeli personeliyle adından söz ettiren Karadeniz Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, iki gündür yoğun yağış dolayısıyla yaşanan sel felaketinde 6 kişiyi daha kurtardı.

Kdz. Ereğli’de dün ve bugün sabah meydana gelen etkili ve yoğun yağış nedeniyle bazı bölgelerde sel meydana geldi. Bölücek Mahallesi ile ketenciler yol güzergâhı üzerinde sele kapılan Hayrettin Ünalisimli sürücünün kullandığı araç selin etkisi ile yaklaşık 500 metre sürüklenerek, ağaç dalları sayesinde durabildi. 

 

Araç içerisinde mahsur Ünal, Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne ait Dalgıç ekipleri tarafından son anda kurtardı. Bununla beraber Ketenciler, Çolaklaraltı ve Kızılca köylerinde evlerinde mahsur kalan 6 kişi de itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı. 

 

Bölgeyi kontrol altına alan itfaiye ekipleri ve Zabıta Müdürlüğü, Organize sanayi bölgesinde su seviyesinin yaklaşık 1,5 metre yükselmesiyle birlikte, can ve mal güvenliğini sağlamak açısından araç geçişlerine izin vermedi. 

 

Selden sonra Belediye İtfaiye ekiplerine teşekkür eden bölge insanları, ‘Selden sonra felaketin boyutu ortada. Evlerimiz, fındık bahçeleri, seralar, mısır tarlalarımız su altında kalarak zarar görmüşlerdir.  Şükür can kaybımız yok.’ şeklinde konuştu. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL