logo

ERDEMİR’DEN SON DAKİKA GOLÜ…

Kısa adı ERDEMİR olan Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları staj görecek olan öğrencilere son dakika golü attı.

Orta Öğretim Kurumlarında son sınıf öğrencilerinin beceri eğitim adı altında Erdemir’de staj görmesi planlanan 180 öğrenci Genel Müdürlüğün red cevabı ile adeta yıkım yaşadı.

Okul puanlarına göre Erdemir’de staj görme hakkı kazanan öğrenciler tüm planlarını Erdemir üzerine yaptığı için stajer alınmaması kararının ardından ortada kaldılar.

Stajlarını başka bir özel veya kamu kurumunda yapmazlarsa veya okulda atölyede olmazlar ise öğrenciler beceri eğitimi tamamlamadıkları nedeni ile liseden mezun olamayacaklar.

Hâlbuki Erdemir öğrencileri alacağını belirtmiş öğrencilerden evraklar dahi istenilmişti. Stajer alınmaması kararının bu denli geç sonuçlandırılması velilerinde tepkisine neden oldu.

Bazı veliler ‘Erdemir madem pandemi gerekçesi ile stajer alamayacaksa neden bizim çocuklarımıza okullardan evrakları Erdemir istiyor denildi. Bu kararı neden son dakikaya bıraktılar. Belki çocuklarımıza başka staj yeri bulurduk ve çocuklar ortada kalmazdı. Her fırsatta büyük bir kuruluşuz diyen Erdemir basit bir kararı bu geç alarak çocuklarımızın umutları ile oynamıştır’ diyerek tepki gösterdi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx