Genel Gündem Tüm Manşetler

ERDEMİR EŞİTTİR TASARRUF..!

Ereğli demir ve çelik Fabrikaları (Erdemir) Grubu’nun,  Sigapur’da hammadde tedariki, lojistik ve tedarikçi portföyüne sağladığı katkı ile yılda 1 milyon dolardan fazla tasarruf sağladığı bildirildi. Erdemir Kurumsal İletişim Müdürlüğü’ndan yapılan..

ERDEMİR EŞİTTİR TASARRUF..!

1-milyondan-fazla-tasarruf-5j83f

Ereğli demir ve çelik Fabrikaları (Erdemir) Grubu’nun,  Sigapur’da hammadde tedariki, lojistik ve tedarikçi portföyüne sağladığı katkı ile yılda 1 milyon dolardan fazla tasarruf sağladığı bildirildi.
Erdemir Kurumsal İletişim Müdürlüğü’ndan yapılan yazılı açıklamada, grup bünyesinde Singapur’da kurulan  “Erdemir Asia Pacific” şirketi vasıtasıyla, dünya hammadde ticaret pazarlarının nabzını tutmaya devam ettiği belirtildi.
Erdemir Grubu’nun, dünya hammadde ticareti ve özellikle demir cevheri borsasının kurulmasıyla Singapur’un ‘dünya emtia ticaret merkezi’ haline geldiği savunulan açıklamada, şunlar kaydedildi:
“Dünya ticaretinin nabzını tutan coğrafyada önemli başarılara imza atan Erdemir Grubu, ‘Erdemir Asia Pacific’ şirketiyle küresel anlamda rekabetin arttığı çelik sektöründe fark yaratacak noktalara yoğunlaşırken 10 bine yakın hammadde ticari faaliyeti gösteren firmanın yer aldığı Sigapur’da hammadde tedariki, lojistik ve tedarikçi portföyüne sağladığı katkı ile yılda 1 milyon dolardan fazla tasarruf sağlıyor. Singapur’un Hint Okyanusu ile Güney Çin Deniziarasındaki stratejik konumu, geniş yeni (potansiyel) müşteri ağı ve global pazara erişim imkanlarıyla Erdemir Asya Pasifik organizasyonu, Uzak Doğu ülkelerinde diğer malzeme, makine ve ekipman alımı gibi fırsatları da yakından takip ederek Erdemir Grubu’nun kritik pazarlara kolay erişim kapısı olarak hizmet veriyor.

PANDIR’IN SÖZLERİ

Açıklamaya göre, Erdemir Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Pandır, kurdukları şirket sayesinde Asya Pasifik bölgesinden yılda 300 milyon dolar satın alma yapmayı hedeflediklerini ifade etti. Pandır, Singapur Devleti tarafından kurulan ve vergi teşviki sağlayan “Global Trading Programme (GTP)” kapsamında çalışmalar yürüterek Erdemir Grubu’na fayda sağlayacak küresel boyutta bütün pazarları takip ettiklerini dile getirerek, “Grubumuzun büyümesine katkısı olacak bütün kaynaklardan maksimum düzeyde yarar sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL