Genel Gündem Tüm Manşetler

ERDEMİR ÇALIŞANLARI BEKLEDİĞİ ZAFER’E ULAŞTI..

ERDEMİR ve Türk Metal anlaştı. İşçi rahat bir nefes aldı!.. Konuyla ilgili Türk Metal Sendikası’nın resmi sosyal medya hesabından şu açıklama yapıldı:  “Erdemir işyerinde çalışan üyelerimizle birlikte yürüttüğümüz 26. Dönem..

ERDEMİR ÇALIŞANLARI BEKLEDİĞİ ZAFER’E ULAŞTI..

ERDEMİR ve Türk Metal anlaştı. İşçi rahat bir nefes aldı!..

Konuyla ilgili Türk Metal Sendikası’nın resmi sosyal medya hesabından şu açıklama yapıldı:

 “Erdemir işyerinde çalışan üyelerimizle birlikte yürüttüğümüz 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde MESS yönetiminin ilk altı ay için 660 TL’lik (saat ücretine 2,20 TL) yeni zam teklifini üyelerimizin talepleri doğrultusunda kabul ederek bir zafere daha imza attık.
Sendikamız Türk Metal ile Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) arasında Erdemir işyeri için 18.07.2016 tarihinde başlayan ve 4700 üyemizi kapsayan Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri, bugün (13.12.2016) yapılan son toplantıda anlaşma ile sonuçlandı.
MESS Ankara Bölge Temsilciliğinde gerçekleştirilen son toplantıda MESS Yönetimi, dün (12.12.2016) yaptığı ilk altı ay için 570 TL seyyanen zam teklifini bugün (13.12.2016) 660 TL’ye (saat ücretlerine 2,20 TL) çıkardı.
Sendikamız, MESS’ten gelen ilk altı ay için 660 TL seyyanen zam teklifini üyelerimizin talepleri doğrultusunda kabul etti. Sözleşmenin ikinci, üçüncü ve dördüncü aylarında ise üyelerimiz enflasyon oranında zam aldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL