Genel Gündem Tüm Manşetler

ERDEM: DESTEĞİMİZ SÜRECEK…

Zonguldak’ın Ereğli İlçesindeki Batı Karadeniz Deniz Ticaret Odası’nca (BKDTO) öğrencilere tablet desteğinin ilk 20 adedi teslim edildi. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, BKDTO Toplantı salonundaki tabletlerin teslimi öncesi yaptığı konuşmada, ihtiyaç..

ERDEM: DESTEĞİMİZ SÜRECEK…

Zonguldak’ın Ereğli İlçesindeki Batı Karadeniz Deniz Ticaret Odası’nca (BKDTO) öğrencilere tablet desteğinin ilk 20 adedi teslim edildi.

Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, BKDTO Toplantı salonundaki tabletlerin teslimi öncesi yaptığı konuşmada, ihtiyaç sahibi öğrencilere yönelik başlattıkları tablet desteği kampanyasının olumlu yönde devam ettiğini söyledi.

BKDTO’nın da desteğinin önemli olduğunu anlatan Çorumluoğlu, şöyle dedi:
“Hassaten bu kampanyaya destek veren bütün hayırsever işadamlarımızı tebrik ediyorum, teşekkür ediyorum. Odamıza da bu organizasyon ve desteğinden dolayı da teşekkür ediyorum. İlk defa Deniz Lisesi olan bir ilçede görev yapıyorum. Okulu da burada tanıdım. Hakikaten güzel bir okul. Covid 19 süresince öğrencilerimizden ikame olanlar/olmayanlar. Okula gidenler/gitmeyenler var. Ufak ufak okullar açılmaya başlamakla beraber bu tablet, sadece okulların açılmasıyla bağlantılı bir şey değil. Okullar açıldıktan sonra da faydalı olacaktır. Her zaman, Eğer bir fakirin evine gıda paketi veriyorsak, benim evimde hangi marka ürün kullanılıyorsa, fakirin evine de aynısı verilecek derim.
Benim çocuğum hangi okula gidiyorsa, fakirin çocuğu da aynı okula gidecek. Çocuğumda tablet varsa garibanın çocuğunda da tablet olacak.
Önümüzdeki haftalarda bir kampanya daha olacak. Erdemir (Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları) ile görüşmelerimiz devam ediyor. Zannediyorum onunla beraber de oldukça geniş kitleye ulaşmış olacağız.

ERDEM: DESTEĞİMİZ SÜRECEK

BKDTO Başkanı İrfan Erdem de, Oda olarak yurt içi ve yurt dışından ilçe limanlarına gelen gemilerden navlun aldıklarını hatırlatarak, şunları kaydetti:

“Bu navlunlardan topladığımız para ile de eğitime yardım ediyoruz. Ereğli’de Hatice Erdem denizcilik Meslek Lisesi, İstanbul’da Piri Reis Üniversitesindeki her öğrencinin yüzle 50 bursunu veriyoruz. Kaymakamlığımızda düzenlenen ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet desteği kampanyasına da, Sayın Kaymakamımız ile görüştükten sonra ilk etapta 20 adet, önümüzdeki aylarda da 20-30 adet vererek Ereğli eğitimine katkı vermek istiyoruz. Allah öğretmenlerimizi başımızdan eksik etmesin. Bir toplum bir yere gidecekse, bunun tek sebebi eğitim”

DOĞRU’YA VE KAYMAKAMA PLAKET

Tabletlerin okul yöneticilerine dağıtımı öncesi, geçtiğimiz yıl Koronavirüs (Covid-19) salgını sonrası yaşamını yitiren BKDTO Başkan Yardımcısı Ali Doğru’nun, meslekteki katkılarından dolayı Başarıl ve Teşekkür Plaketi, Kaymakam Çorumluoğlu tarafından oğlu Oğuz Doğru’ya teslim edildi.
Erdem’de, ilçedeki tersanelerin yeniden hayat bulmasındaki katkılarından dolayı Kaymakam Çorumluoğlu’na plaket takdim etti.
İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy’un da hazır bulunduğu programda, öğrencilere verilmek üzere okul yöneticilerine tabletlerin teslim edilmesi ardından, birlikte hatıra fotoğrafları çektirildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL