Genel Tüm Manşetler

ENCÜMENDEKİ EN KISA TOPLANTI

Ereğli Belediyesi’nde bugün tarihin en kısa süren Encümen toplantısı yapıldı.Zonguldak Bölge İdare Mahkemesi’nin encümen seçimini iptal etmesi ile köşeye sıkışan ve AKP’li meclis üyesi Esra Alpago’yu resmi yazı ile Encümen..

ENCÜMENDEKİ EN KISA TOPLANTI

7581_3160-dsc-1134

Ereğli Belediyesi’nde bugün tarihin en kısa süren Encümen toplantısı yapıldı.Zonguldak Bölge İdare Mahkemesi’nin encümen seçimini iptal etmesi ile köşeye sıkışan ve AKP’li meclis üyesi Esra Alpago’yu resmi yazı ile Encümen toplantısına davet eden Belediye Başkanı, 3 muhalif meclis üyesiyle toplantı yaptı. Encümen toplantısı 10 dakikada bitti.

Kdz.Ereğli Belediyesi’nde Encümen toplantısı yapıldı. 

 

Encümen üyesi Bağımsız Belediye Meclis üyeleri Abdulkadir Sözer ve Necat Bakan‘ın yanı sıra Bölge İdare Mahkemesinin kararı ile Nalan Köseoğlu Selvi‘nin üyelikten düşürülmesi sonucu, Encümen üyeliği hakkını elde eden AKP’li Belediye Meclis Üyesi Esra Alpago toplantıya katıldı.

 

Toplantıda aralarında market ve iş yerlerinin gece çalışma mesailerinin uzatılmasının da olduğu 3 madde görüşüldüğü ve söz konusu toplantı sadece 10 dakika sürdüğü öğrenildi.

 

Bilindiği gibi Ereğli Belediyesi Encümen seçimlerinde adayların eşit oy almaları sonucu kura çekilmiş ve AKP’li Meclis Üyesi Esra Alpago encümen üyesi olmuştu.Ancak bir gün sonraki meclis toplantısındaPosbıyık bu seçimi iptal ederek yeniden seçim yaptırmıştı. Bu seçimde  de encümene CHP’li Nalan Selvi Köseoğlu seçilmiş, ardından da AKP grubu dava açmıştı.

 

Zonguldak Bölge İdare Mehkemesi bu seçimi iptal ederek Encümen Üyeliğini Esra Alpago‘ya vermiş,Halil Posbıyık da  Esra Alpago‘ya resmi bir yazı göndererek 24 Aralık 2013 Salı günü yapılacak encümen toplantısına davet etmişti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL