Genel Gündem Tüm Manşetler

EN İYİ KOOPERATİF DURUMUNDAYIZ

AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar önemli açıklamalarda bulundu: KALFALIK DÖNEMİ: Bu dönem kalfalık dönemi benim için. Bu dönem memleketimi seçmenimizi asla ve asla ihmal etmeyeceğiz. Geçen sene ettik mi?..

EN İYİ KOOPERATİF DURUMUNDAYIZ

DSC_8583

AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar önemli açıklamalarda bulundu:

KALFALIK DÖNEMİ: Bu dönem kalfalık dönemi benim için. Bu dönem memleketimi seçmenimizi asla ve asla ihmal etmeyeceğiz. Geçen sene ettik mi? Geçen dönem bu yoğun programlarından dolayı hem plan bütçe hem de genel merkezdeki görevlerimden dolayı benim arzu ettiğim şekilde bu gerçekleşmedi.  

BAKANLAR GELECEK: Karadeniz Ereğli çok daha büyük yatırımlara layık ve bunları getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz, çalışacağız. Ereğli çok önemli bir yer bölgede. Önümüzdeki günlerde buraya bakanlarımızı getireceğiz. Esnaflarımızın hükümet olarak yanınızdayız. Ereğli’nin de kendisine göre problemleri var, bunları biliyoruz, tartışıyoruz. Esnaflarımız ne kadar başarılı olursa sayıları ne kadar artarsa ilçe de o kadar hızlı kalkınır buna inanıyorum.  

EREĞLİ-DEVREK, EREĞLİ-ZONGULDAK YOLU: Ankara’dan 1.5 saatte geldim diğer tarafta müteahhit talihsizliği yaşadık. Hiçbir mazeretin arkasına sığınmıyoruz. Ereğli-Devrek yolu yeniden ihaleye çıkacak, burayı hızlı bir şekilde burayı tamamlayacağız. Zonguldak-Ereğli yolu Belen Sanayi Sitesi kavşağındaki çalışma hızlı bir şekilde devam ediyor. Bunları yapacağız. Kamu kurumları noktasında üniversite noktasında bunların hızlandırılması noktasında çalışmaları sürdüreceğiz. Karadeniz Ereğli inşallah bölgenin parlayan bir yıldızı olacaktır çok yakın bir zamanda. Ereğli her bakımdan şaha kalktığını göreceğiz hep birlikte. AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar beraberinde Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, Bakacakkadı Belediye Başkanı Sezgin Özdemir, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, ilçe yöneticilerinin yanı sıra kalabalık partililer ile Karadeniz Ereğli’de Esnaf Kefalet Kooperatifi, İlçe Kaymakamlığı, Muhtarlar Derneği, Ereğli TSO, Kdz.Ereğli Belediyesi, AK Parti Ereğli İlçe Başkanlığı ziyaretlerinde bulundu.  

ESNAF KEFALET KOOPERATİFİ Milletvekili Ulupınar ve beraberindeki kalabalık grup ilk olarak Karadeniz Ereğli Esnaf Kefalet Kooperatifi’ni ziyaret etti. Oda Başkanı Hikmet Tezel ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından karşılanan Milletvekili Ulupınar, ilçe ve ülke gündemine ilişkin de açıklamalarda bulundu.  

“EN İYİ KOOPERATİF DURUMUNDAYIZ” Oda tarafından sürdürülen çalışmalar hakkında bilgi veren Tezel, “Kurumumuz kredileri mevduatı, esnafları ile ilişkileri, sermayeleri ve çalışmaları bakımından bölgenin en iyi kooperatifi durumundayız. 100 Bin TL’ye kadar hazine destekli işletme kredisi veriyoruz. Sayın Başbakanımızın kısa süre önce açıkladığı 30 bin TL sıfır faizli esnafımıza kredi veriyoruz. Yoğun bir talep var, finansman sıkıntısı çekmiyoruz, esnaflarımızda olumlu karşılandı çok iyi oldu. Başbakanımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi.  

“İLÇE BAŞKANIMIZ MÜJDEYİ VERDİ” İlçeye üniversite kampüsü kurulması için Ereğli Devlet Hastanesi eski bina ve arsasının Bülent Ecevit Üniversitesi’ne devir edildiğini geçtiğimiz günlerde de AK Parti Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır’ın 2016 yılı bütçesine iz payının koydurulduğuna yönelik müjdeli haber verdiğini anlatan Tezel şu ifadelere yer verdi: “İlçe Başkanımız da bizlere müjdeyi verdi, bütçede iz payının konulduğunu söyledi bu güzel bir gelişme. Temennimiz en yakın zamanda ihaleye çıkması ve inşaatın başlamasıdır.  

EREĞLİ-DEVREK KARAYOLU Ereğli-Devrek arasında yolun yapılması için sizin büyük bir gayret sarf ettiğinizi biliyorum. O yolun yapılması Ereğli’ye de Devrek’e de katkısı olacağını biliyoruz. O bölgedeki insanlarda büyük bir beklenti içerisindeler. İnşallah kısa sürede o da tamamlanır da bu bölgeye ciddi bir ekonomik katkı sağlar.  

ESNAFIN MAĞDURİYETİ VE KÖY MİNİBÜSLERİ Kentimize modern bir hükümet binası ve emniyet müdürlüğü yapılacak. Vergi Dairesi ve  Adliye Binası şehir dışına çıktığı için esnafta biraz mağduriyet söz konusu oldu, bunların merkezde yapılması esnafımız tarafından olumlu karşılandı. Emniyet müdürlüğünün yapılacağı yerde katlı otopark var, burada köy minibüsleri mağdur olmaması için belediye başkanımız onlara çarşı içerisinde merkezi yerde yer gösterdi onlar da uygun gördüler. Köy minibüslerimizin projede bir değişiklik yapılabilirse katlı otoparkın yıkılmadan bu projenin uygulanması konusunda istekleri var.  

ASKERİ LOJMANLARIN DURUMU Hükümet konağının yapılacağı yerin yan tarafında askeri lojmanlar var. Oraların da projeye dahil edilerek örneğin yarısı emniyet müdürlüğünde kullanılabilir yarısı da SSK’ya burada bir şube olarak kullandırılabilir. Böyle bir uygulama yapılabilirse bunu şehir halkı, esnaflarımız ve köy minibüslerimiz adına arz ediyorum”  

“BİRER BİRER GERÇEKLEŞTİRİYORUZ” AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkan ve Yöneticilerine ev sahipliğinden ötürü teşekkür ederek başladığı konuşmasında meclisin yoğun bir dönemden geçtiğini gerek ziyaretçi gerekse atamalar, terfiler, ödenekler, yatırımlar nezdinde çabaları bulunduğunu belirterek şunları söyledi: “Meclis tarihinin en yoğun günlerini yaşıyor, ziyaretçi bakımından da öyle. Atamalar, terfiler, ödenekler, yatırımlar gibi yaz döneminde beklemeye alınmıştı, bunları birer birer gerçekleştiriyoruz.  

“BEN PLAN BÜTÇEYİ TERCİH ETMEDİM” Seçimlerde çok ciddi destek verdiniz Karadeniz Ereğli olarak teşekkür ediyoruz. Bu dönemde plan bütçede bulunmak istemedik açıkçası. Her milletvekili belli komisyonlarda görev alır, tercihi siz yaparsınız ben plan bütçeyi tercih etmedim. Genel Merkezden de görev talep etmedim ama genel merkezden görev verildi. Görev verildiği zaman yapmama gibi bir durum söz konusu olamaz. Doğu Karadeniz Bölgesindeki 14 İl’e bakıyorum, Sinop’dan Ağrı’ya kadar yükümüz ağır gerçekten. O görevlerimizi layıkı ile yapacağız.  

“BU DÖNEM BENİM İÇİN KALFALIK DÖNEMİ” Bu dönem kalfalık dönemi benim için. Bu dönem memleketimi seçmenimizi asla ve asla ihmal etmeyeceğiz. Geçen sene ettik mi? Geçen dönem bu yoğun programlarından dolayı hem plan bütçe hem de genel merkezdeki görevlerimden dolayı benim arzu ettiğim şekilde bu gerçekleşmedi. Ben çok daha fazla memleketimde bulunmak istiyorum. Bugün bir fırsattı, boş bir gündü, Fatih Çakır ile görüştük, program yaptık. Çok önemli bir oda çok önemli bir sivil toplum kuruluşu.

“ESNAFLARIMIZ CİDDİ KATKI VERİYOR” Esnaflarımız ilçenin, Zonguldak’ın  ülkenin kalkınmasına çok ciddi katkılar veriyor. Gerek istihdam, vergi, katma değer ve gerekse hizmet bakımından. Karadeniz Ereğli çok daha büyük yatırımlara layık ve bunları getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz, çalışacağız. Ereğli çok önemli bir yer bölgede. Önümüzdeki günlerde buraya bakanlarımızı getireceğiz. Esnaflarımızın hükümet olarak yanınızdayız. Projeler ile geldiğinizde bu projelerin hayata geçirilmesi için var gücümüzle çalışacağız.  

“KIŞ DÖNEMİ ZORDUR” Belediyemizin yanındayız ilçemizde başarılı hizmetler yapabilmesi için. Belediyemizin de yanındayız. Esnaflarımız hem bölgenin kalkınmasına katkı veriyorlar hem de esnaflık o kadar zor ki o kadar kutsal ki rızkın büyük bir kısmı ticarette, ticaretin de olmazsa olmaz kurallarından biri de cesaret. Ben bütün esnaflarımıza başarılar diliyorum. İşini düzgün yapan ticaret erbabı hem bu dünyada kazanacaktır hem de huzuru mahşerde kazançlı çıkacaktır. Zor bir dönem. Kış dönemi de zordur. Karadeniz Ereğli’nin de kendisine göre problemleri var, bunları biliyoruz, tartışıyoruz. Esnaflarımız ne kadar başarılı olursa sayıları ne kadar artarsa ilçe de o kadar hızlı kalkınır buna inanıyorum. Esnaflarımız hayır işlerinde de hep önde olmuşlardır, hayır işlerinde de bulunmakta, sosyal projelere de imza atmaktadırlar. Esnaflarımızdan çocuk okutan, hayırlar yapanlar, kuran kurslarına destekler verenler, okul yapanlar var. İnşallah sayıları artar inşallah sıkıntı ve problemle karşılaşmazlar.

“SORUNLARIMIZ BÜYÜK” Türkiye olarak sorunlarımız büyük. İçerde ve dışarıda problemlerimiz var. Terör ve terörist ile mücadele ediyoruz inşallah yakın bir zamanda bitmez bu mücadele ömür boyu sürecektir ama yakın bir zamanda oradaki operasyonların başarılı bir şekilde sona erdiğini erdirileceğini göreceğiz. Çember daraldı sözde üst düzey yöneticileri sıkıştılar bunlar dışarıdan insanlar. İçlerinde Rus, İsrail, Suriye, Yunanistan, Alman, İtalyan, Fransız, Hollanda’lı var. Bunlara dışarıdan çok ciddi destek var. İnşallah 7 düvel ile mücadele ediyoruz inşallah bu mücadelede halkımız her zaman yanımızda, biz sizden güç cesaret alıyoruz ve emin adımlarla ilerliyoruz. Ülkemizin diğer problemlerinin çözümleri konusunda çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Pranga çok ayağımıza yapıştılar, kalkınmamızı istemiyorlar ama Türkiye güzle bir ülke 78 milyon kardeşçe yaşıyor araya nifak ekmek isteyenler var dün oldu yarın da olacak bunlara meydan fırsat vermeyeceğiz.  

“MEZARETİN ARKASINA SIĞINMIYORUZ” Ereğli’ye bakıldığında Ankara’dan 1.5 saatte geldim diğer tarafta müteahhit talihsizliği yaşadık. Hiçbir mazeretin arkasına sığınmıyoruz. Ereğli-Devrek yolu yeniden ihaleye çıkacak. Müteahhidin bir tanesi iflas etti bir tanesi de heyelan ile mücadele ediyor. Karayolları Genel Müdürlüğü, Ulaştırma Bakanlığımız ve Başbakanımız ile görüştük burası hızlı bir şekilde burayı tamamlayacağız.

“EREĞLİ PARLAYAN YILDIZ” Zonguldak-Ereğli yolu Belen Sanayi Sitesi kavşağındaki çalışma hızlı bir şekilde devam ediyor. Bunları yapacağız. Kamu kurumları noktasında üniversite noktasında bunların hızlandırılması noktasında çalışmaları sürdüreceğiz. Karadeniz Ereğli inşallah bölgenin parlayan bir yıldızı olacaktır çok yakın bir zamanda. Ereğli her bakımdan şaha kalktığını göreceğiz hep birlikte. Yatırımlar yapılıyor ama daha da yapılması gerekenler var”

KAYMAKAMLIK ZİYARETİ Milletvekili Ulupınar ve beraberindekileri Kaymakamlık Toplantı Salonunda ağırlayan Kaymakam Nazım Madenoğlu’da, “Memnuniyetimi ifade etmek istiyorum sağolun geldiniz ziyaret etme nezaketi gösterdiniz” dedi.  

“VATANDAŞLARIMIZ SİZDEN MEMNUN” Ulupınar, Kaymakam Madenoğlu’na yeni görevinde başarı temennisinde bulunarak, “Allah mahçup etmesin güzel hizmetler yapmayı nasip etsin. Yeni yapılacak projeleri tartışacağız, Ereğlimizin sorunlarının çözümü için çaba göstereceğiz. Vatandaşlarımızın daha huzurlu olması kamu hizmetlerini daha iyi alabilmesi için üzerimize düşeni yapacağız. Kısa zamanda halkımızın sevgisini kazandınız, vatandaşlarımız sizden çok memnun biz de bu durumdan mutluluk duyuyoruz” ifadelerine yer verdi.  

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL