Gündem Tüm Manşetler

EMEKLİLERE KURA EZİYETİ!..

Kdz.Ereğli’de emekliler için yapılacak olan TOKİ evlerinin kura çekimi gerçekleştirildi. 400 kişilik Atatürk Kültür Merkezi’ne başvuru yağan yaklaşık 2 bin 260 kişinin gelmesi ile izdiham yaşandı. Ereğli’ de Başbakanlık Toplu..

EMEKLİLERE KURA EZİYETİ!..

EMEKLİLERE KURA EZİYETİ!..

Kdz.Ereğli’de emekliler için yapılacak olan TOKİ evlerinin kura çekimi gerçekleştirildi. 400 kişilik Atatürk Kültür Merkezi’ne başvuru yağan yaklaşık 2 bin 260 kişinin gelmesi ile izdiham yaşandı.

Ereğli’ de Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından emekliler için yapılmasına karar verilen TOKİ evleri için başlatılan başvuru süresinde 2 bin 260 kişi başvuru yapmıştı.

TOKİ tarafından ilçeye 200 ev yapılacağının açıklanması sonrasında kura çekimi için gün belirlendi.Pazartesi sabah saatlerinde 400 kişilik Atatürk Kültür merkezinde gerçekleştirilen kura çekiminde izdiham yaşandı. Başvuru yapan emekliler ve yakınlarının akın ettiği AKM binasında yer kalmayınca AKM balkon, teras kafeterya ve giriş bölümü tamamen doldu. Yaşlı kadınlar ve erkekler gölgelik alanda oturarak kura çekimin tamamlanmasını bekledi. Bazı vatandaşlar ise dar alanda yapılan kura seçimine tepki gösterdi.
Kura seçimi sonrasında ev almaya hak kazanan talihli isimlerin liste halinde açıklanacağı belirtildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL