Genel Gündem Siyaset Tüm Manşetler

ELLERİ İLE TOPLADILAR

Kdz. Ereğli Belediye Başkan Veliki Reşat Latif ile Başkan Yardımcısı Esra Alpago elleriyle çöp topladılar. Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Vekili Reşat Latif ve Başkan Yardımcısı Esra Alpago, Bülent Ecevit Üniversitesi..

ELLERİ İLE TOPLADILAR

5272_basliksiz-1

Kdz. Ereğli Belediye Başkan Veliki Reşat Latif ile Başkan Yardımcısı Esra Alpago elleriyle çöp topladılar.

Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Vekili Reşat Latif ve Başkan Yardımcısı Esra Alpago, Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Denizcilik Fakültesi Dekanlığı ve Deniz Temiz Derneği’nin (TURMEPA)düzenlemiş olduğu ‘Karadeniz Ereğli’sinde gönüllü ol, boy ver’ adlı çevre etkinliğine katıldı.

BEÜ Denizcilik Fakültesi ve Karadeniz Ereğli Meslek Yüksek Okulu’ndan 20 öğrencinin katılımıyla Keştepe mevkii sahil kıyısında kıyı temizliği faaliyeti gerçekleştirdi. ‘Yaşasın Deniz, Deniz Yaşasın’ sloganıyla yola çıkan öğrenciler, kıyı sahilinde yaklaşık 50 torba çöp topladı.

KARADENİZ EREĞLİ BELEDİYESİ TEMİZLİK ARACI VERDİ

Ereğli Belediyesi’nin temizlik araçlarının ve çevre mühendislerinin katılımıyla yapılan etkinlik kapsamında, öğrencilerle birlikte patika yoldan kıyı kenarına inen Başkan Vekili Latif ve Başkan Yardımcısı Alpago, eldivenleri giyerek çöp topladı.

REŞAT LATİF: ÇEVRE BİLİNCİNİ AŞILAMAK İSTİYORUZ

Başkan Vekili Latif, çevre bilincinin aşılanması amacıyla bu tür temizlik etkinliklerine belediye olarak her türlü desteği vereceklerini vurgulayarak, ‘Düzenlenen kıyı temizliğinde amacımız gönüllülerin kıyı temizliği yaparak çevre sorunlarının çözümünde bir rol oynamalarını sağlamak, bilinçlendirmek, kirliliğin nedenlerini ve nereden geldiğini öğrenmektir.

BU GÜZELLİĞİ NE PAHASINA OLURSA OLSUN KORUYACAĞIZ

Kırmacı Ereğli’nin saklı kalmış güzellikleri içinde barındıran bir mahallemizdir. Bu güzelliği her ne pahasına olursa olsun korumalıyız. Bunun içinde temiz çevre temiz Ereğli diyoruz. Bizce en güzel temizlik kirletmemektir’ dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL