logo

Eğitim Bir Sen için tehlike çanları çalıyor…

Eğitim Bir Sen il genelinde bir çok ilçede yetkiyi kaybetti.

Yılda bir kez yapılan, ve yetkili sendikanın belirlendiği üye sayımı sonunda mevcut sendika olan Eğitim Bir Sen Zonguldak’ın önemli ilçelerini en yakın rakibi olan Türk Eğitim Sen’e kaptırdı.

Sendikal çalışmaları ile bir çok kesim tarafından takdir edilen Türk Eğitim Sen Zonguldak İl Başkanı Şahin Ören çalışmalarının meyvesini aldı.

Kdz Ereğli, Alaplı, Gökçebey, Devrek ve Çaycuma ilçelerinde yetkili sendika Türk Eğitim Sen oldu. Merkez ilçe, Kilimli ve Kozlu’da Eğitim Bir Sen yetkili sendika olarak devam ediyor.

İl genelinde üye sayısı en yüksek olan Sendika İl genelinde de yetkili sendika oluyor. Türk Eğitim Sen ile Eğitim Bir Sen arasında üye farkının 100’den aşağıya düştüğü ve 15 Haziran’da yapılacak yeni sayımda Türk Eğitim Sendikasının yetkili sendika olabileceği eğitim camiasında konuşuluyor.

İl genelinde önemli ilçeleri kaybeden Eğitim Bir Sen’in nasıl bir çalışma yapacağı ise merak konusu…

Bu sonuç Aşkar ve Babal’in eseri mi?

Zonguldak il genelinde yetkili sendika olan Eğitim Bir Sen’in bu başarısızlığının arka perdesinde sendikanın İl Başkanı Kamuran Aşkar ve Ereğli İlçe Başkanı Ziya Babal’ın eğitim camiası içerisinde liyakata önem vermemesi ve üyelerine sahip çıkmaması olarak gösteriliyor.

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?