Genel Gündem Tüm Manşetler

DUVARDA KALKMALI

Kdz. Ereğli’de Atatürk Anıtı’nın görkemini de gölgeleyen ve eski belediye başkanının kendi büstünü  diktiği eski belediye başkanlarıyla ilgili projede,  büstlerin sökülerek kaldırılmasının yetersiz olduğunu belirten ilçe halkı, “o malum duvar..

DUVARDA KALKMALI
sira-utanc-duvarinda-

Kdz. Ereğli’de Atatürk Anıtı’nın görkemini de gölgeleyen ve eski belediye başkanının kendi büstünü  diktiği eski belediye başkanlarıyla ilgili projede,  büstlerin sökülerek kaldırılmasının yetersiz olduğunu belirten ilçe halkı, “o malum duvar da yıkılmalı” sözleriyle görüşlerini ifade ediyorlar.

 

Atatürk Anıtı çevresinde  ilçenin düşman işgalinden kurtulması için canını ortaya koyan Müdafı Hukuk Cemiyeti’nin kurucuları ile bu şehitler için yapılan kaidelere  anıtın daha görünür alanında yer bulmayanların, kendi büstlerini  dikmek için yaklaşık 120 bin TL’yi kamu parasını harcamaları büyük tepki uyandırmıştı.  30 Mart 2014 yerel genel seçimlerinden önce Devrim Bulvarı’ndan Atatürk Anıtı ile denizi gören ana cephenin  büst dikilmek için utanç duvarı örerek kapatılmasına olan tepkilere son verilmesinin ilk adımı atıldı. Belediye büstleri kaldırdı. Şimdi sıra o utanç duvarını da yıkarak Anıt ve çevresini daha görkemli ve eski haline getirmekte.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL