Genel Gündem Tüm Manşetler

DÜREN’DEN MİSAFİRLER GELDİ

Karadeniz Ereğli’nin kardeş kenti olan Almanya’nın Duren Kenti Resmi Delegasyonu ilçeye geldi. Düren Belediye Başkanı Paul Larue, Gençlik Hizmet Komisyonu Başkanı,  Hıristiyan Demokrat Parti´nin Yedek Başkanı Thomas Floßdorf, Sosyal Demokrat..

DÜREN’DEN MİSAFİRLER GELDİ

DSC_0998

Karadeniz Ereğli’nin kardeş kenti olan Almanya’nın Duren Kenti Resmi Delegasyonu ilçeye geldi.

Düren Belediye Başkanı Paul Larue, Gençlik Hizmet Komisyonu Başkanı,  Hıristiyan Demokrat Parti´nin Yedek Başkanı Thomas Floßdorf, Sosyal Demokrat Parti Başkanı Henner Schmidt, Belediye Başkan Vekili ve Özgür Demokrat Parti´nin Başkanı Karl Hubert Cremer, Kardeş Kent Sorumlusu SertapTonk, Duren- Kdz Ereğli Derneği üyesi Jo Kallscheuer ve Duren Devlet Hastanesi Başhekimi, Mide ve Bağırsak Uzmanı Dr.Serhat Aymaz’ın bulunduğu heyet, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Opr.Dr.Hüseyin Uysal’ı ziyaret etti.

Konuklarını makamında ağırlayan Başkan Uysal, delegasyonu Ereğli’de ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Uysal, kentler arası dayanışmanın önemine vurgu yaptığı konuşmasında, iki kent arasındaki ikili ilişkilerin daha iyi noktalara gelmesi adına gereken hassasiyeti göstereceklerini ifade etti.  

Başkan Uysal konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

Almanya’nın Düren kentiyle insan odaklı projeler noktasında her türlü çalışmaya hazırız. Biliyorum ki geçmişte önce ülkeler, şimdi ise şehirler yarışıyor. Gelecekte ise ilçeler yarışacak. Bizim hedefimiz ilçemizi bu yarışın içine sokma çabasıdır. Bu anlamda sayın başkan ve delegasyon 3-4 yıl sonra Karadeniz Ereğli’ye geldiğinde kentte yaşanan değişimden dolayı burayı tanıyamayacak.

Heyette bulunan Düren Belediye Başkanı Paul Larue ise konuşmasında, öncelikle seçim başarısından dolayı Başkan Uysal’ı kutlarken, ‘Öncelikle hava alanındaki sıcak karşılama buradaki misafirperliğiniz için teşekkür ediyorum. Sizlerle kardeş kent olarak yapacağımız insan odaklı projeler konusunda aynı düşünceleri paylaşıyorum.” dedi.

Başkan Uysal ve Başkan Larue ziyaretin anısına karşılıklı hediyeler takdim etti.

Heyet 3 gün boyunca Ereğli’de olacak. Gün Cehennemağzı Mağarası ve Kaletepe’yi gezen heyet, gezi ve ziyaretlerine Cuma ve Cumartesi günü de devam ederek, Pazar günü ilçeden ayrılacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL