Spor

DOPİNG KARARI AÇIKLANDI

Türkiye Futbol Federasyonu Kdz Ereğlispor Kız Futbol Takımı hakkında açılan doping soruşturması ile ilgili olarak nihai kararını verdi.  Bilindiği üzere daha önce Kdz Ereğlisporlu kız futbol takımı oyuncusu Evren Yılmaz..

DOPİNG KARARI AÇIKLANDI

KDZ EREĞLİSPOR DOPİNG

Türkiye Futbol Federasyonu Kdz Ereğlispor Kız Futbol Takımı hakkında açılan doping soruşturması ile ilgili olarak nihai kararını verdi. 

Bilindiği üzere daha önce Kdz Ereğlisporlu kız futbol takımı oyuncusu Evren Yılmaz doping kontrolleri sırasında pozitif çıkmış ve oyuncu Evren Yılmaz, yönetici Funda Aktay ve Kdz Ereğlispor hakkında soruşturma başlatılmıştı. Başlatılan soruşturma kapsamında taraflardan alınan savunmalar neticesinde Türkiye Futbol Federasyonu Dopingle Mücadele Kurulu ve Disiplin Kurulu kararını açıkladı.

Kdz Ereğlisporlu bayan futbolcu Evren Yılmaz’ın hayati önem arz eden bir ilacı yaşamı boyunca kullanması gerektiği nedeni ile doping kontrollerinin pozitif çıktığı anlaşıldı. Mevcut ilacın futbolcu için hayati önem arz etmesi ve kullanmak zorunda olduğu Hacettepe Üniversitesi tarafından tescillenmiş olması sebebi ile Dopingle Mücadele Kurulu oyuncu hakkında ilacı kullanma izni vererek 8 yıl daha futbol hayatına devam edebilmesine müsaade eden bir karara imza atı. 5 Mart 2014 tarihinde TFF Dopingle Mücadele Kurulunun aldığı kararda şöyle denildi.

Bu değerlendirmeye göre ‘Adrenagenital Sendrom’ tanısı ile 5 Mart 2022 (8 yıl) tarihine kadar geçerli olmak üzere günde 2 kez Prednisolone 5 mg oral yola kullanılmasına kurulumuz tarafından onay verilmiştir.’

Türkiye Futbol Federasyonu Dopingle Mücadele Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ömer TAŞER başkanlığında verilen bu karardan sonra TFF Disiplin Kurulu ise hayati durumu göz önünde bulundurarak futbolcu Evren Yılmaz, yönetici Funda Akay ve Kdz Ereğlispor hakkında takipsizlik kararı vermesi bekleniyor. Disiplin Kurulunun kararı ise önümüzdeki günlerde açıklanacak. 

YORUMLAR (1)

  1. evren diyorki:

    Öncelikle şahsim adina ve klubüm adına kotu bisiler yazmadginiz icin tesekkurlerr konunun en doğrusnu yazmissiniz dogru haber yazmak herzamn guzeldir ..

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL