Genel Gündem Tüm Manşetler

DEVLET VE BELEDİYE EL ELE..!

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’ne yapılacak Kent Meydanı ve üniversite kampüsü ile ilgili gelişmeler anlatıldı. AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu ile Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Öğretmenevi’nde düzenlenen toplantıda, iki projede..

DEVLET VE BELEDİYE EL ELE..!

kent-meydani-universite-alani-idx5e

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’ne yapılacak Kent Meydanı ve üniversite kampüsü ile ilgili gelişmeler anlatıldı.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu ile Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Öğretmenevi’nde düzenlenen toplantıda, iki projede gelinen son gelişmelerle ilgili değerlendirmelerde bulundular.
Çaturoğlu, burada yaptığı konuşmada, üniversite kampüsü konusunun vekilliği döneminden önce başlatıldığını, nihayete ise görev süresinde varıldığını söyledi.
İşin, proje ve maket kısmını üstlenen Yaşar Tetiker ile diğer konularda destekleri bulunanlara teşekkür eden Çaturoğlu, turizm fakültesi yapılması kararının çıktığı bilgisini hatırlattı, ileriki zamanda yeni fakültelerin kurulabileceğini ortaya attı.

EREĞLİ, NEFES ALACAK…
Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir) odaklı kurulacak metalürji fakültesinin ilçeye kazandırılma sürecinin takipçisi olduğunu anlatan Çaturoğlu, Kent Meydanı Projesi ile ilgili ise “Belediye kendi arsalarını Hazine’ye, Hazine de kendi arsalarını Belediye’ye devretmek suretiyle, bu projenin ihalesi yapılacak. Bu proje, Ereğli’ye nefes aldıracak, prestij kazandıracak” dedi.

UYSAL; ‘YENİDEN DİRİLİŞ’
Belediye Başkanı Hüseyin Uysal da, Devlet ve belediye işbirliği ile ortaya konan projeleri anlattı, projeye ilişkin detayları bilgisayar ekranından izletti. Uysal, daha önce farklı zamanlarda söylediği ‘daha parlak gelecek’ ve ‘yeniden diriliş’ sözlerini hatırlattığı konuşmasında, ortaya çıkan 4 tane daha proje olduğunu ancak bunları ileri zamanda anlatacağını bildirdi.

PROJE BİTTİ, İHALEYE ÇIKACAK…
Belediye Başkanı Uysal da, gazetecilerin sorularını yanıtlarken teknik bilgiler de verdi. Kent Meydanı zemininde 2 katlı otopark olacağını hatırlatan Uysal, şunları kaydetti:

“Kent Meydanı altında 735 ile 750 araçlık bir otopark olacak. Kot farkından doğan yerlerde ise bir yada iki adet dükkanlar olacak. Emniyet binası ve Hükümet konağı bizim alanımız dışında olan yerlerde, projemizin dışında yer alacak. Kent Meydanı için uygulama projesi bitti, sadece ihaleye çıkacağız. 
Alan içinde kalan Enerjisa ile olan trafo problemi halledildi. Tapu olayımız bitti. Önümüzdeki hafta, tapu devri gerçekleştikten sonra ihaleye çıkacağız. İlk kazma ise kesinlikle 2016’da vurulacaktır.”      
Fakülte binalarını yapısı ve sayısı hakkında da bilgi aktaran Uysal, “32 bin 800 metrekarelik kapalı bir alan olacak. Bu sayı atabilir” diye konuştu.

Toplantıda, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatin Çakır da yer aldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL