Gündem

DENİZ SUYU İLE ÇÖZÜM..!

Alaplı Belediyesi karla mücadele çalışmalarında deniz suyu kullanıyor. Alaplı ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle belediye ekipleri ve iş makineleri aralıksız çalışırken, itfaiye ekipleri ise denizden çektikleri su ile cadde..

DENİZ SUYU İLE ÇÖZÜM..!

IMG-20160126-WA0003

Alaplı Belediyesi karla mücadele çalışmalarında deniz suyu kullanıyor.

Alaplı ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle belediye ekipleri ve iş makineleri aralıksız çalışırken, itfaiye ekipleri ise denizden çektikleri su ile cadde ve yolları yıkayarak temizleme çalışması yapıyor.
Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, yaptığı açıklamada, İtfaiye Müdürlüğü denizden çektiği su ile karlı kaplı cadde ve sokakları yıkayarak temizlediğini söyledi. 2 yıldır karla mücadele çalışmasında deniz suyu kullandıklarını anlatan Tekin, “Karla kaplı yolların deniz suyu ile yıkanarak temizlenmesinin iş makinelerinin yükünü azalttığını ifade eden Tekin, ’’İtfaiye ekiplerine teşekkür ediyorum. Deniz suyu ile özellikle rampa olan bölgelerde yıkama yaparak yollardaki karı eritiyor. Çalışmalar kar yağdıkça devam edecek’’ dedi.

Alaplı Belediyesi İtfaiye Müdürü Sinan Taşkın da, karla kaplı yolların deniz suyu sayesinde kolaylıkla açıldığını belirterek, “İtfaiye aracına ve su tankerlerine balıkçı barınağından deniz suyunu çekerek karlı kaplı yolları itfaiye aracıyla püskürterek temizliyoruz. Tuzlu su yolları bozar şeklindeki söylentilerde yanlıştır. Bu yöntemle Cadde ve sokak yoları kardan temizleniyor. Bu çalışmaya, her gün devam edeceğiz” dedi.

IMG-20160126-WA0001 IMG-20160126-WA0004 IMG-20160126-WA0006

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL