Genel Gündem Siyaset Tüm Manşetler

DEMİRTAŞ’TAN ‘SERT’ SÖZLER!!

– “Ankara’dan başlamak üzere dalga dalga yurdumuza yayılan bir güvensizlik ortamı söz konusudur. Yani AKP, 2002 yılında ‘0’ terörle aldığı ülkeyi kan gölüne döndürdü” – “Öyle bir aymazlık var ki…

DEMİRTAŞ’TAN ‘SERT’ SÖZLER!!

demirtasice18mart

– “Ankara’dan başlamak üzere dalga dalga yurdumuza yayılan bir güvensizlik ortamı söz konusudur. Yani AKP, 2002 yılında ‘0’ terörle aldığı ülkeyi kan gölüne döndürdü”

– “Öyle bir aymazlık var ki. Diyor ki  hanımefendi, ’90 yıllık enkazı devraldık’ diyor. Hayır hanımefendi;90 yıllık adam gibi dimdik ayakta duran bir devlet aldınız. Ama 14 yılda bu devleti enkaza siz döndürdünüz”

– “Genel Başkan Yardımcımız Bülent Tezcan, bütün bu gerekçelere dayanarak Cumhurbaşkanı, Başbakan, Beşir Atalay, Efkan Ala ve Hakan Fidan hakkında, PKK’ya yardım ve yataklık etmekten suç duyurusunda bulundu”

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, seçim bölgesi Ereğli’den AK Parti’li seçmene seslendi, iktidarın terörü bitiremediğini söyledi.
Demirtaş, partisinin Ereğli İlçe Teşkilatı’nda gazetecilere yaptığı konuşmada, AK Parti’nin, ülkeyi ‘kan gölüne döndürdüğünü’ iddia etti.

“SEÇİM BİTTİ TERÖR OLAYLARI BİTTİ Mİ?”
AK Parti’nin, iktidara geldiği ilk yılda ‘0’ terörle yönetimi devir aldığını ifade eden Demirtaş, şunları kaydetti:

“AK Parti, iktidara gelmeden önce seçim döneminde söz vermişlerdi. ‘İktidardan düştüğümüz ve tek başımıza iktidar olamadığımız için terör olayları tırmandı. Bize yetki verin ve tem başına iktidara getirin terör olaylarını çözeriz’ dediler. Seçim bitti terör olayları bitti mi? Tam tersi, bugüne kadar 4 buçuk ay geçti, terör tırmanarak devam ediyor. Türkiye’nin dört bir tarafından şehit cenazelerimiz geliyor. Daha acısı, Türkiye’nin Başkenti, Devlet’in merkezi hergün ayrı bir terör saldırısıyla sarsılıyor. Bu, Ankara’dan başlamak üzere dalga dalga yurdumuza yayılan bir güvensizlik ortamı söz konusudur. Yani AKP, 2002 yılında ‘0’ terörle aldığı ülkeyi kan gölüne döndürdü.”
Demirtaş, terörün bitirilmesi konusunda partisinin  ‘amasız’, ‘fakatsız’ iktidara destek vereceğini de sözlerine ekledi.

DEMİRTAŞ’TAN ‘SERT’ SÖZLER!!
CHP’nin avukat kimlikli vekili; Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Hükümet’in, terörle mücadele edemeyeceğini öne sürerek, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:

“Türkiye terörle mücadele ederken, Cumhurbaşkanı ‘başkanlık’ derdindedir. Sayın Başbakan’da koltuğunu kurtarmak derdindedir.
PKK istiyor diye, resmi dairelerdeki tabelalarda bulunan ‘T.C’yi sökenlerken, Andımızı okullardan kaldıranlardan, 40 yıllık Apo’ya ‘İmralı’ diyerek sevimli hale getirmek isteyenlerden, PKK’lılar şehirlere silah taşıyıp lojistik yığınak yaparken-dağa adam devşirirken-yolları keserken-mahkeme oluştururlarken, emniyet güçleri ile valilere ‘PKK’lılara dokunmayın’ diye talimat verenlerden, Kayseri meydanında ‘PKK ile görüşen şerefsizdir’ deyipte Oslo’da pazarlık yaptıkları ortaya çıkanlardan, İmralı’da-Dolmabahçe’de pazırlık yapanlardan, bu şekilde PKK’ya yardım ve yatıklık edenlerden terörle mücadele etmesini bekleyemeyiz.
Bunlarda öyle bir utanmazlık, pişkinlik, öyle bir ar damarları çatlamışlık var ki; dönüp CHP’yi suçluyorlar. PKK’ya işbirliği yapan bizmişiz gibi, bunları yapan kendileri değilmiş gibi partimizi suçluyorlar.”

‘NAMUSLU’ DEDİĞİ SAVCILARI GÖREVE ÇAĞIRDI!
İçişle Başkanlığı’nın eski ve yeni bakanları hakkında ‘PKK’ya yardım ettiği’ gerekçeleri ile suç duyurusunda bulunulduğunu anlatan Milletvekili Demirtaş, Emine Erdoğan’ın ’90 yılık enkaz’ benzetmesine ilişkin de “…bu devleti enkaza siz döndürdünüz” dedi. Demirtaş, şu ifadeleri kullandı: “Genel Başkan Yardımcımız Bülent Tezcan, bütün bu gerekçelere dayanarak Cumhurbaşkanı, Başbakan, Beşir Atalay, Efkan Ala ve Hakan Fidan hakkında, PKK’ya yardım ve yataklık etmekten suç duyurusunda bulundu. Dürüst ve namuslu savcılara sesleniyorum. Bu suç duyurusunun gereğini yapın ve bu kişiler hakkında fezleke düzenleyip dosyalarını Meclis’e gönderin.

Öyle bir aymazlık var ki. Diyor ki  hanımefendi, ’90 yıllık enkazı devraldık’. Hayır hanımefendi; 90 yıllık adam gibi dimdik ayakta duran bir devlet aldınız. Ama 14 yılda bu devleti enkaza siz döndürdünüz.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL