Genel Gündem Siyaset Tüm Manşetler

DEMİRTAŞ, KONTENJAN BAŞVURUSU YAPTI..!

2011 Milletvekili Genel Seçimleri’nde Cumhuriyet Halk Partisi’nni (CHP) 5. sıradan Zonguldak Milletvekili adayı olan Avukat Ünal Demirtaş, 7 Haziran’da yapılacak olan 2016 Milletvekili Genel Seçimleri’nde Zonguldak kontenjan adayı olarak başvurusu..

DEMİRTAŞ, KONTENJAN BAŞVURUSU YAPTI..!

30486_unaldemirtas1

2011 Milletvekili Genel Seçimleri’nde Cumhuriyet Halk Partisi’nni (CHP) 5. sıradan Zonguldak Milletvekili adayı olan Avukat Ünal Demirtaş, 7 Haziran’da yapılacak olan 2016 Milletvekili Genel Seçimleri’nde Zonguldak kontenjan adayı olarak başvurusu genel merkeze yaptı. 

Bilindiği gibi;CHP Parti Meclisi’nin (PM)  Zonguldak’ta 1, 3, 4, ve 5. sıralar için eğilim, 2 sıra için ise kontenjan kullanılacağı açıklanmıştı. 

Ünal Demirtaş, başvurunun ardından şu açıklamayı yaptı: 

“Ereğli’nin Alaplı’nın Zonguldak’ın ve güzel ülkemizin yüksek çıkarı için CHP Zonguldak 2. sıra kontenjan aday adaylığı müracaatını 24.02.2015 tarihinde yapmış bulunmaktayım. Tüm Zonguldak’a hayırlı olsun.”

Bilindiği gibi;CHP Parti Meclisi’nin (PM)  Zonguldak’ta 1, 3, 4, ve 5. sıralar için eğilim, 2 sıra için ise kontenjan kullanılacağı açıklanmıştı.

 

Av. Ünal DEMİRTAŞ kimdir?

1971 yılında Karadeniz Ereğli’nin Ballıca köyünde doğdum. İlkokulu Ballıca Köyü İlkokulu’ nda, ortaokulu Bayat Köyü Ortaokulu’nda, liseyi Kdz. Ereğli Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Elektronik Bölümü’nde okudum. Eğitim hayatıma 1989 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazanarak devam ettim. 1993 yılında Hukuk Fakültesi’nden mezun oldum. 20 yıldır Ankara Barosu üyesi olarak avukatlık yapmaktayım. Bugüne kadar; Zonguldak’ta, Soma’ da hayatını kaybeden maden işçilerinin ailelerinin, tekel, tersane, inşaat  işçilerinin, emeklilerin, değişik işçi ve memur sendikalarının, şirketlerin hukuk danışmanlığını ve avukatlığını yaptım. Bir dönem Ankara Barosu Basın ve Parlamento ile İlişkiler Komisyonu’nda görev yaptım. 2011 yılı Milletvekili Genel Seçimlerinde CHP’den Zonguldak 5. Sıra Adayı gösterildim. Evliyim, eşim özel bir kolejde İngilizce öğretmenliği yapmaktadır.  

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL