Genel Gündem Siyaset Tüm Manşetler

DEMİRTAŞ BOŞ DURMUYOR..!

Demirtaş,  parti olarak hükümet kurma noktasında sorumluluktan kaçmayacaklarını, ancak seçime de hazır olduklarını söyledi. CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, gittiği Ereğli İlçesi’ne bağlı Kaptaş, Terzi, ve Subaşı köylerinde, vatandaşların koalisyon..

DEMİRTAŞ BOŞ DURMUYOR..!

chp-li-demirtas-in-koalisyon-ve-secim-aciklamasi-jvydx

Demirtaş,  parti olarak hükümet kurma noktasında sorumluluktan kaçmayacaklarını, ancak seçime de hazır olduklarını söyledi.

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, gittiği Ereğli İlçesi’ne bağlı Kaptaş, Terzi, ve Subaşı köylerinde, vatandaşların koalisyon görüşmeleri ve ülke gündemi konularındaki görüşlerini dinledi.
Yazılı açıklamaya yapan Demirtaş, ziyaretlerini, Ramazan Ayı sonrasına ertelediği kaydetti.
Demirtaş, ziyaretler sırasında, bazı vatandaşların kendisine anlattığı ‘koalisyonla’ ilgili düşünceleri aktararak şunları kaydetti: “Bir vatandaş, ‘seçimlerin sonucu ortada. Bir an önce vatandaşın oyuyla işaret ettiği koalisyon kurulmalı. Bunun için iktidar partisi de, CHP de ortak bir noktada uzlaşmalı’ diye konuştu.
Bir başka vatandaş ise ‘yeniden seçim çözüm değil, ya aynı sonuç tekrarlanırsa ne olacak? Ülkede terör olayları ve istikrar tehdit altında. Hükümetsiz kalmayı kaldıracak durumda değiliz. Bu nedenle hangi partiler kuracaksa kursun, koalisyon yapılmalı’ dedi.
Başka bir esnafta, işlerinin kötüye gittiğine dikkat çekerek, ‘koalisyon bir an önce kurulsun, bir an önce ülkeye istikrar gelsin’ ifadelerini kullandı. Gerek Kaptaş’ta, gerekse Subaşı’nda olası bir koalisyona karşı görüş beyan eden vatandaşların sayısı oldukça azdı.”

DAVETLERE KATILDI
Açıklamada, Milletvekili Demirtaş’ın, Kocaali Köyü’ne giderek düğün merasimine katıldığı belirtildi.

Demirtaş’ın, Terzi Köyü Muhtarı Ali Yalçın ile çeşitli konularda görüş alışverişinde bulunduğu ifade edildi.
Subaşı Hayvan Pazarı’nda da esnafla bir araya gelen Ünal Demirtaş’ın, kendisine anlatılan sorunları ilgili yerlere ileteceği kaydedildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL