Genel Gündem Spor Tüm Manşetler

Demir ve Malkoç’a ayrı bir parantez açmak isterim.

Zonguldak Ereğli Spor Kulüp Başkanı Kaan Kocaman yazılı bir açıklama yaparak sezon değerlendirmesi yaptı. Takımın sezonluk başarının yanı sıra İl Hakem Kurulu, Zonguldak ASKF ve sosyal sorumluluklardan söz etti. Yapılan..

Demir ve Malkoç’a ayrı bir parantez açmak isterim.

Zonguldak Ereğli Spor Kulüp Başkanı Kaan Kocaman yazılı bir açıklama yaparak sezon değerlendirmesi yaptı. Takımın sezonluk başarının yanı sıra İl Hakem Kurulu, Zonguldak ASKF ve sosyal sorumluluklardan söz etti.

Yapılan yazılı açıklamada en çarpıcı sözler ise İl Hakem Kurulu ile ilgili oldu.

Açıklama şöyle;

“Kulüp senindir” dedik

2022-2023 futbol sezonunu iyisi ve kötüsü ile geride bıraktık. A takım düzeyinde her yıl ligde üst sıralara oynadığımız kamuoyunca da malumunuzdur. Bu sene takımımıza Teknik Sorumlu olarak aldığımız Gürken Eren hocamız ile güzel işlere imza attık. Gürkan hocamıza güvenmekle ne derece doğru bir karar aldığımızı bir kez daha gördük. Kendisini tek yetkili kılarak kulübü emanet etmekle kalmadık “kulüp senindir” dedik. Kendisi ile uzun yıllar bu yolda Allah’ın izni ile yürüyeceğiz. En azından takımımız için gözümüz arkamızda kalmayacak. Tabi Kurucu Antrenörümüz Murat Korkmaz’a ayrıca teşekkür ederim. Her ne kadar fiziken uzağımızda olsa da yaptıkları ile hemen yanı başımızda kendini hissettirmesi bize ayrı bir güç katmaktadır. Bu iki antrenörümüz ZES için iki özel isimdir.

ZES’in bir marka olduğunu herkese yine gösterdik

Sezonu A takım düzeyinde play of oynayarak tamamladık. Belki play of’ta istediğimiz sonucu alamadık. Ama ZES’in bir marka olduğunu herkese yine gösterdik. U-18 play of liginde namağlup Zonguldak İl Şampiyonu olarak Türkiye Şampiyonasına giderek hanemize 1 kupa daha ekledik. U-17’de namağlup Zonguldak’ta yarı final oynadık. Play oflar dahil U-17’de kalemizde sadece 2 gol görerek Zonguldak U-17 Liginde en az gol yiyen takım olduk. Sporcu sayısı bölgenin en kalabalık kulüpleri arasında yer alıyoruz.

ZES sadece bir spor kulübü değildir

2013’de kurulan takımımızın bu sezon 10.yılıdır. 10 yıla nice başarıların yanı sıra sportif alanda ve güncel konularda sosyal sorumluluklarımızı yerine getirerek bölgede aktif bir rol oynadığımızı düşüyoruz. Biz her zaman şu inanca hakim olduk. Zonguldak Ereğli Spor sadece bir spor kulübü değildir. Sosyal sorumluluğunu bilen ve ülkesi adına atılacak her adımda sporcularını bilgilendiren ve geleceğe yatırım olarak gördüğümüz sporcularımıza özel hayatlarında dahi yol gösterici olmaya çalıştık, çalışacağız.

Evren Atış ve kuruluna karşı birileri kumpas planları içinde…

Bu sezon zaman zaman hakem hatalarına maruz kalsak dahi sezonun geneline bakacak olursak hakem hatalarının sadece “hata” olduğunu görmek bizleri mutlu etti. Art niyetin olmadığı bir sezon geçirdik. Başta Zonguldak İl Hakem Kurulu Başkanı Evren Atış’ı ve hakem kurulunu kutluyorum. Eminim onlarda daha iyi hakem yetiştirmek ve sorunsuz bir sezon geçirmek için tüm gayret ve çabayı gösteriyorlar. Ancak bazı hakem arkadaşlarımızın gerçekten hakemlikle uzaktan yakından alakası yok. O kadar bariz o kadar saçma hatalara imza atıyorlar ki hakemliği küçültecek ve hatta kurulu sıkıntıya düşürecek olaylar cereyan edebiliyor. Umarım İl Hakem Kurulu bu elemleri yeni sezonda yapacaktır. Ama yine söylüyorum Evren Atış ve kurulu Zonguldak için bir şanstır. Her ne kadar Evren Atış ve kuruluna karşı birileri kumpas planları içinde olup, bazı hakem, gözlemci ve hatta zaman zaman beni dahi alet etmiş olsalar da günü gelince yapacağımız açıklamalar ile her şey gün yüzüne çıkacaktır.

Demir ve Malkoç’a ayrı bir parantez açmak isterim.

Zonguldak Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanımız Kemal Demir ve Zonguldak Futbol İl Temsilcimiz Metin Malkoç’a ayrı bir parantez açmak isterim. Zonguldak amatör sporun ve özellikle futbolun kahrını çeken bu iki güzel insana ayrıca teşekkür ederim. 89 aktif spor kulübünün sorunları ile birebir ilgilenerek çözüm üretmeye çalışmak her babayiğidin yapabileceği bir iş değildir. Bu iki önemli ismin orada var olması biz kulüpler için bir güvencedir.

Tüm bu duygu ve düşünceler ile spora ve sporcuya emeği geçen herkese teşekkür ediyor 2023-2024 futbol sezonunun şimdiden tüm kulüplere hayırlı olmasını temenni ediyorum.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL