logo

ÇOCUKLAR GİBİ ŞENDİLER…

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yaklaşık 2 aydır evlerinden çıkamayan 65 yaş ve üstü vatandaşlar bugün ilk kez dışarıya çıktı. Sahile akın eden vatandaşlardan bazıları denize karşı çayını yudumlarken, uzun zamandır yakınları, dostları ve arkadaşları ile görüşemeyen yaşlılar ise sahil bandında sohbet etti.

Koronavirüs sebebi ile yaklaşık 2 aydır evlerinden dışarıya çıkamayan 65 yaş ve üstü vatandaşlar, bugün 11.00’ de evlerinden çıkarak sahile akın etti. Banklarda, çimenlerde oturan vatandaşlardan bazıları uzun süredir göremediği arkadaşları ile sohbet etme imkânı bulurken, kimileri de selfie çekti. Bazı çiftlerde denize karşı termoslarında getirdiği çaylarını yudumladı.

Yaklaşık 2 aydır evinde tek başına yaşayan Aklime Boy’ da sahile inerek sevdikleri ile sohbet eden yaşlılardan bir tanesiydi. 68 yaşında ki Aklime Boy, 2 aylık sürecin ardından sahile indiğini, inerken yanına marketten alış veriş yapmak için çanta aldığını, ancak tüm marketlerin kapalı olduğunu unuttuğunu söyledi. Boy açıklamasında “2,5 aydır evdeyim. Şu anda sahildeyim. Yürüme yavaş yavaş indim. Dünya varmış. Ben zannettim ki marketler açıktır, çanta aldım yanıma bir şeyler alırım diye. Hiçbir yer açık değilmiş. Bu da başımıza gelecekmiş. Allah’tan. Ama bize de ibret olsun. Ne küçükler büyüğünü tanır ne de büyükler küçüğünü. Her şey Allah’tan. Çok duygulandım. Rabbim sizlere ömür versin” dedi.

ÇAY İÇMEK ÇOK BASİT, AMA ONU ÖZLEMİŞİZ

Sahil bandında denize karşı evde demledikleri çaylarını termosla getiren ve denize karşı içen yaşlı çift ise “Özgürlüğün kıymetini daha iyi anladık. Şurada çay içmek çok basit ama çok özlemişiz. Şu anda çok mutluyuz” dedi.

Uzun süredir evlerinde olan bazı yaşlılarda yakınları ve sevdikleri ile selfie çektirirken, bazı vatandaşlarda sokak hayvanlarını severek gününü geçirmeye çalıştı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Gaziantep escort sms onay Betboo yeni giriş