Genel Gündem Siyaset Tüm Manşetler

CHP’DE HERKES ‘TURPÇU’ DİYOR..!

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili Aday Adayı Şerafettin Turpçu, “13 yıldır iktidar olup ta hizmet etmeyen AKP’ye karşı iyi bir liste ile sandıkta yenecek güçteyiz” dedi Turpçu, Ereğli ilçesinde Gülüç..

CHP’DE HERKES ‘TURPÇU’ DİYOR..!

turpcu-guluc-te-konustu-wxszi

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili Aday Adayı Şerafettin Turpçu, “13 yıldır iktidar olup ta hizmet etmeyen AKP’ye karşı iyi bir liste ile sandıkta yenecek güçteyiz” dedi

Turpçu, Ereğli ilçesinde Gülüç Beldesini ziyaret ederek, Belediye Başkanı Mustafa Gökhan Demirtaş ile bir araya geldi.
Aday adayı Turpçu, burada yaptığı konuşmada, alınan ön seçim kararının partililerin bütünlüğünün sağlanması açısından önemli olduğunu belirtti. Aday adaylığı kararını almakta, çalışma hayatı, siyasi kariyeri ve partililer ile olan diyaloglarının etken olduğunu da dile getiren Turpçu, şunları kaydetti:
“7 Mart’ta, 10 bin 500 üyemizin belirleyeceği milletvekilliği aday adaylığımız, 30 yıldır ilk defa genel merkezimiz. Biz bundan çok memnunuz. Bu partide birliği, bütünlüğü ve barışı sağlayacak, partimizin Zonguldak’ta birinci parti olması ile alakalı bu ön seçimdeki üyelerimiz hareketlenecek. Ankara’dan atanan merkez yoklaması adaylarımıza göre, bu yöntemin daha sağlıklı, partimizin Zonguldak ve Türkiye’de birinci parti olması ile ilgili, AKP Hükümetinin sandıkta yenilip yerine CHP’nin gelmesi açısından da çok önemli.
Biz bundan büyük mutluluk duyuyoruz. Epey bir aday adayı arkadaşımız koşturuyor. Aday olacak arkadaşlarımız da var. Mart’a kadar bu süre uzatıldı, her ne kadar 7 Mart’ta yapılacak olsa da. Bizde bu anlamda 2 dönem SHP’de, 2 dönemde CHP’de İl Başkanlığı yapmış bir arkadaşınızım. Epey bir zamandır bu bölgede tanınıyorum, hizmetlerim var. Bu doğrultuda, kendi geçmişime, çalışma alanlarıma, arkadaşım ve partililer ile olan diyaloguma güvenerek aday adayı oldum. Aday adaylığını, yıllardır dillendiriyordum.
Bugün de sizi ziyaret ettik. 7 Mart’ta, tüm üyelerimizin ortak aklı ile çıkacak listelerle partimiz Zonguldak’ta birinci parti çıkacaktır. Bu bölge başta olmak üzere işsizlik hat safhada. Tersanelerimiz kapanmış durumda. Ereğli, Gülüç ve Alaplı hizmet alamadı. Ereğli Belediyesi el değiştirdi ama orada değişen hiçbir şey yok. Zonguldak bölgesi çok daha kötü durumda, AKP hizmetleri yok. 13 yıldır iktidar olup ta hizmet etmeyen AKP’ye karşı iyi bir liste ile sandıkta yenecek güçteyiz.”

ANKARA’DA ‘VEKİL’ İSTİYOR!

Gülüç Beldesi Belediye Başkanı Mustafa Gökhan Demirtaş da, yaptığı konuşmada, belde sorunları için gittiği Ankara’da kendisi ile birlikte sorun çözecek milletvekili aradığını ifade ederek şunları söyledi:
“Beldeme gelen her büyüğüme dediğim gibi beni ziyaret edip onurlandırdığı için teşekkür ediyorum. Gülüç’e, hiçbir siyasi partiler, milletvekilleri uğramıyordu, sanki burası sığıntı gibiydi. Yapılan güzelliklerden dolayı vekillerimiz, adaylarımız ziyaret etmeye başladılar. Benim partililerim, beni yalnız bırakmadığı zaman ben daha da onurlanıyorum ve daha çok çalışma hevesim geliyor. Ben ne istediğimi herkese açıkça söylüyorum. Kimsenin darılıp gücenmesine anlam vermiyorum. Beldemin sorunları doğrultusunda belediye başkanı olarak Ankara’ya gittiğim zaman, bana sahip çıkacak bir vekil arıyorum. Kolumdan tutacak, benimle birlikte bakanlıkları dolaşarak beldem için mücadele edecek bir vekil arıyorum.
Bu doğrulta çıkacak vekillerimin hepsine başarılar diliyorum. Bizim taraf olmak gibi bir lüksümüz yok. Gecemizi gündüzümüze katıp çalışıyoruz. CHP’nin çıtasını yükseltmek amacıyla da varız. Yaptığımız her çalışma, aynı zamanda milletvekili adaylarımızın önünü açmak demektir. Dediklerinize katılıyorum, partimiz, Zonguldak’ta birinci parti çıkacaktır. Bunda, sizin payınız olduğu kadar bizim ve çevre belediye başkanlarının da payı var.”
Yaklaşık bir saat süren ziyarette Ereğli Belediye Meclis Üyesi Nezih Anıl, eski İl Genel Meclis Üyesi Muhammet Arslan ile Gülüç Belediye Meclisi’nin bazı meclis üyeleri de bulundu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL