logo

CHP’DE BAŞKANLIK YARIŞI VE POSBIYIK…

Siyasi partilerin iç işlerine pek fazla karışan bir gazeteci değilim. Ama elbette her konuda olduğu gibi fikir beyan etme özgürlüğümü de kullanmaktan yanayım.

Kdz Ereğli CHP İlçe Başkanlığı seçimi siyasetin ana gündem maddesi olarak önümüze çıkıyor. Adaylara baktığımız zaman Sertan Ocakçı, Sevdekar Aras, Neriman Posbıyık ve Ali Kocamanoğlu yarışın içinde yer alıyor.

Şayet adaylar üzerinden analiz yapacak olursak Neriman Posbıyık’ı CHP için önemli bir şans olarak değerlendirebiliriz.

Bazıları Halil Posbıyık’ın Belediye Başkanı olmasından dolayı bu durumun siyasi etik kurallarına aykırı olduğunu düşünürken Ataşehir Belediye Başkanının eşinin de Milletvekili olduğunu hatırlatmakta yarar var.

Neriman Posbıyık CHP’nin Milletvekili Adayı olmuş, Parti Meclis Üyesi Adayı olmuş ve hatırı sayılır bir oy almış isimdir. Bunun yanında Milletvekilli Adaylığı dönemi ele alınırsa köylerde 19.000 civarında olan CHP’nin oyunu 42.000 yaparak CHP’ye köylerde altın yılını yaşatmıştır.

İdarecilik boyutuna bakacak olursak eğitmen bir kişi olmasının yanında yılların efsane ismi Halil Posbıyık’ın eşi olarak birçok siyasi olayların içinde isteyerek ya da istemeyerek yer almıştır. Kent Konseyi ve Kadın Meclisini daha yazmıyorum.

Neriman Posbıyık İlçe Başkanı Olursa…

Bayan Posbıyık CHP İlçe Başkanı olduğu takdirde üye sayısında artış olacağına inanıyorum. Halka inme konusunda yıllardır eleştiri oklarına maruz kalan CHP, bunu Ereğli’de Posbıyık ailesi kıracaktır. Bir köy muhtarı köyde yaşadığı bir sorunu Neriman Posbıyık’a rahatlıkla söyleyebilecek ve Bayan Posbıyık’ta bunu gerek eşinin desteği gerekse bireysel gayreti ile çözecektir. Bu Ereğli cep telefonunu açmayan İlçe Başkanlarını da fazlası ile gördü.

CHP Delegesi Akılcı Bir Yol İzlemeli…

Tüm bu imkanları görüp CHP’de büyük değişimin startını vermek CHP delegesinin elindedir. Yarın Posbıyık’lar olmayacak. Yeni Posbıyık’lar misali önemli isimleri yani kabul gören isimleri partiye kazandırmak önemlidir. Bunu da halkın gönlünde taht kurmuş bu isimlerle yapabilirler.

Yok, biz kendi kabuğumuzda kalmayı istiyor, HALK kelimesinin sadece parti isminde yer almasından memnunuz diyorsanız paşa gönlünüz bilir. İktidarla işimiz yok muhalefete devam anlayışı ile size başarılar…

1 Vekil Posbıyık, 1 Vekil Ocakçı diyor…

Vekil ismi vermek istemiyorum. Benimde yakın olduğum bir vekil Bayan Posbıyık ile partinin ivme kazanacağına inanırken bir vekilinde Ocakçı’nın emaneti geri almasından yana tavır sergilediği aşikar.

CHP Belediye Meclis Üyesi ve Eski İlçe Başkanı Yaşar Balcı’nın ise Ali Kocamanoğlu’ndan yana tavır sergilediği parti üyelerince belirtiliyor. Bakalım CHP yenilikçi mi yoksa eskiye devam mı diyecek?

Makale: Kaan KOCAMAN

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

Gaziantep escort sms onay Betboo yeni giriş