Genel Gündem Tüm Manşetler

CEP TELEFONU DOLANDIRICILIĞI…

Zonguldak’ta cep telefonunu satılığa çıkaran kişiyi sahte dekont ile dolandıran şebekenin, ekiplerin titiz çalışması sonucu yakalandığı bildirildi. Konuyla ilgili olarak Valilik tarafından yapılan açıklamada “02.12.2020 tarihinde internet üzerindeki bir alışveriş..

CEP TELEFONU DOLANDIRICILIĞI…

Zonguldak’ta cep telefonunu satılığa çıkaran kişiyi sahte dekont ile dolandıran şebekenin, ekiplerin titiz çalışması sonucu yakalandığı bildirildi.

Konuyla ilgili olarak Valilik tarafından yapılan açıklamada “02.12.2020 tarihinde internet üzerindeki bir alışveriş sitesinde cep telefonunu satılığa çıkaran Müşteki B.B. (36) ile cep telefonunu satın almak için ilimiz Milli Egemenlik Caddesi Manolya Park içerisinde buluşan şahıslar müşteki ile 11.500 TL karşılığında telefonu almak için anlaştıktan sonra ödemeyi EFT olarak yapacaklarını beyan edip cep telefonlarında bulunan bir program aracılığı ile müştekinin göreceği şekilde kurgusal olarak EFT işlemi yapıp önceden hazırlanmış sahte dekontu cep telefonlarından müştekiye göstererek ikna etmiş ve sonrasında “15-20 dakika sonra para hesabınıza geçer” diyerek müştekinin yanından ayrılmışlardır. Ancak uzun süre beklemesine rağmen paranın hesabına geçmediğini fark eden müşteki Polis Merkezine şikâyette bulunmuştur. Olayla ilgili Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerince yapılan araştırmada şüphelilerin V.K (38), A.İ (29), A.S (19), F.Ç (18) isimli şahıslar olduğu, olaydan sonra Bartın İli Amasra ilçesine gittikleri tespit edilerek şüphelilerin Amasra’da yakalanması sağlanmış ve Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile ilimize getirilmişlerdir. Şüphelilerin aracında yapılan aramada farklı marka ve modellerde (9) adet ikinci el cep telefonu ile eşkâl değiştirmede kullanılan peruklar bulunmuştur. Ayrıca şüphelilerin benzer şekilde Sakarya, Bolu ve Karabük illerinde de (4) farklı olay gerçekleştirdikleri tespit edilmiştir. Zonguldak genelinde halkımızın huzuru için dolandırıcılık suçlarına karşı yürütülen çalışmalara kesintisiz olarak devam edilecektir”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL