Genel Gündem Tüm Manşetler

CEMAAT OPERASYONU..!

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde, Fethullah Gülen Cemaati’ne yakınlığı ile bilinen bir okul, iki dershane ve bir de kreşe eş zamanlı operasyon düzenlendi. Alınan bilgeye göre, İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize..

CEMAAT OPERASYONU..!

yeniiiiiiiiiiiiiii

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde, Fethullah Gülen Cemaati’ne yakınlığı ile bilinen bir okul, iki dershane ve bir de kreşe eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Alınan bilgeye göre, İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Amirliğine bağlı ekipler, Zonguldak’tan da gelen takviye ekipler ve mali uzmanların katıldığı operasyon, sabah 09.15 itibariyle başlatıldı.
Eş zamanlı operasyon kapsamında Gülüç Belde’de bulunan Fatih Koleji, Devrek Yolayrımı mevkisindeki FEM ve İbrahim Efe Caddesi’ndeki Anafen Dershaneleri ile Çetinapatay Bulvarı mevkisindeki Gonca Kreş ve Gündüz Bakımevi’ne ait muhasebe evrakları üzerinde incelemede bulunduğu öğrenildi.
Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Timur Özgen’in de geldiği Gonca Kreşi’nde, nöbet tutan memurlarla yaptığı kısa görüşme sonrası kreşe girdiği görüldü.
Yapılan aramalar sırasında, operasyon yapılan eğitim kurumlarına, idari kadro ve avukatlar dışında kimse içeri alınmadı.
Fatih Koleji Lise Müdürü Ahmet Arıcı, okul alanındaki gazetecilere operasyonu doğrularken, “içeriye yetkililerden başka kimse alınmıyor. Muhasebe evraklarını inceliyorlar. Biz neyse de Gonca Kreş’i de basmışlar” dedi.
Haber yayına hazırlandığı anda, operasyon devam ediyordu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL