Genel Gündem Tüm Manşetler

ÇAYLIOĞLU BELDESİNDE KURTARMA ÇALIŞMALARI

Kdz. Ereğli ve çevresinde yaşanan sel  felaketinde adeta can pazarı yaşandı. Çaylıoğlu bölgesinde Kdz. Ereğli Belediyesi’nin itfaiye personeli tarafından  bir binanın çatısında 5 kişi, sel felaketinde binada mahsup kalan 8..

ÇAYLIOĞLU BELDESİNDE KURTARMA ÇALIŞMALARI
2171926

Kdz. Ereğli ve çevresinde yaşanan sel  felaketinde adeta can pazarı yaşandı. Çaylıoğlu bölgesinde Kdz. Ereğli Belediyesi’nin itfaiye personeli tarafından  bir binanın çatısında 5 kişi, sel felaketinde binada mahsup kalan 8 kişinin kurtarılmasının ardından üçüncü olay Kızılcapınar’da 3 kişinin kurtarılması ile devam etti.

TTK Kozlu Müessesesi’nden emekli 80 yaşındaki Bedir Arı’nın maden hastalığından dolayı rahatsızlanması üzerine acil olarak Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’ne götürmek üzerine yola çıkan oğlu Ramazan Arı harekete geçti.  Yanına eşi Zeliha Arı’yı da alan oğul Ramazan Arı, hasta babasını aracına bindirerek Ereğli’ye doğru yola çıktı. Sabah 08.35 sıralarında Kızılcapınar’a geldiğinde eski Aslan Köprüsü’nün yıkılma tehlikesini düşünerek yeni Ormanlı köprüsünden geçmek istediğinde, suların birdenbire yükselmesi üzerine selin ortasında kaldı. Aracın camlarını açarak içine su dolmasını sağlayıp, aracın selde sürüklenmesinin önüne geçmeye çalışan Ramazan Arı sel sularının yükselmesi üzerine ne yapacağını şaşırırken yoldan geçmekte olan jandarmanın konudan haberdar olması ve kurtarma çalışmalarına katılmak üzere  hareket halinde olan Kdz. Ereğli Belediye İtfaiye ekiplerinin olay yerine gelmesinin ardından yaşadığı ölüm tehlikesinden bir parça da olsa uzaklaştı. Belediye itfaiye çavuşu gözü kara bir şekilde hemen soyundu ve eline aldığı ip ile sel sularına atlayarak selin ortasında kalan araca ulaştı. Araçtaki üc kişiyi sahile çıkaran belediye ekipleri, bir görevi daha başarıla yerine getirmenin huzuru içinde diğer kurtarma çalışmalarına katılmak üzere olay yerinden ayrılırken, suyun içinde kalan baba, oğul ve gelin hastaneye götürüldü. 

İlgili Galeri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL