Genel Gündem Tüm Manşetler

ÇATUROĞLU’NDAN İLGİNÇ AÇIKLAMA..!

Bitmeyen ‘yol’ ve ‘altyapı’ eksikliklerinin varlığına yönelik adeta ‘itiraf’ niteliğinde konuşan Çaturoğlu, Zonguldak’ın teşvik kapsamına alınması gerektiğini söyledi Kendi Hükümeti’ni eleştiren AK Parti’li Vekil, TTK ve Erdemir ile ilgili sorunların..

ÇATUROĞLU’NDAN İLGİNÇ AÇIKLAMA..!

ak-partili-vekil-den-itiraf-aciklama-uufbd

Bitmeyen ‘yol’ ve ‘altyapı’ eksikliklerinin varlığına yönelik adeta ‘itiraf’ niteliğinde konuşan Çaturoğlu, Zonguldak’ın teşvik kapsamına alınması gerektiğini söyledi
Kendi Hükümeti’ni eleştiren AK Parti’li Vekil, TTK ve Erdemir ile ilgili sorunların olduğunu öne sürdü.

Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Zonguldak bölgesinde yaşandığı belirtilen sorunları, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na anlattığını bildirdi.

Çaturoğlu, ‘teşekkür’ maksatlı gittiği kısa adı TSO olan Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası ziyaretinde açıklamada bulundu. Çaturoğlu, Oda Başkana Yaşar Tetiker ve Oda yöneticilerine hitaben yaptığı konuşmada, kurumsal anlamda ilk ziyaretini TSO’ya gerçekleştirdiğini söyledi.
Ziyaretin, ilçedeki iş ve ticaret alanına duyduğu önemi gösterdiğini ifade eden Çaturoğlu, “ana gayemiz, bölgenin önünü hep birlikte açmaktır. Bu noktada, Ticaret ve Sanayi Odası’nı, yol arkadaşlarımız arasındaki en önemli aktörlerden biri olarak görüyoruz. Sık sık ticaret ve iş alemi ile bir araya geleceğiz.  Bölgemizin önünü açmak için ne gerekiyorsa güç birliği yapacağız” diye konuştu.

ÇATUROĞLU ANLATTI, DAVUTOĞLU NOT ALDIRDI
Milletvekili Faruk Çaturoğlu, geçtiğimiz hafta içi AK Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen toplantıya katıldığını kaydetti. Toplantıda ise Zonguldak sorunlarını Başbakan Ahmet Davutoğlu’na aktardığını ifade Çaturoğlu, şunları söyledi:

“Geçen hafta Perşembe günü, Karadeniz Bölgesi vekilleri olarak; başbakanımız ve başbakan yardımcılarında bulunduğu genel merkezde, toplantı icra ettik. O toplantıda, seçim sonuçlarına gere siyasi tabloda ki duruşumuzun ‘ne noktada olduğunu’ belirtme fırsatımız oldu. Ayrıca, Zonguldak’ımızla ilgili bölgemize özel sorunları da başbakanımıza, mübalağaya kaçmadan yalın bir dille anlatma fırsatımız oldu.  TTK ve Erdemir’den kaynaklı sorunları, Tersaneler Bölgesi’nin istihdam açısından çok zayıf kalmasını, bitmeyen yollarımız ve bitmeyen altyapılar, bölgenin teşvik ihtiyacı gibi konuları kendilerine anlattım. O’da bunları not aldırdı. Önümüzdeki günlerde somut şeyler olacak inşallah, bunu da komu oyu ile paylaşacağız.”

TETİKER, ‘HAKSIZLIK VE BASKI VARDI’ DEDİ VE…
TSO Başkanı Yaşar Tekire de, ziyaretin, seçimlerden sonra yapılmasının kendileri açısından önemli olduğunu ifade etti. Ereğli’de, olduğunu iddia ettiği ‘baskının’ son bulduğuna değinen Tetiker, şöyle konuştu:

“Bizi, seçimden sonra ziyaret etmek çok önemliydi. Sayın vekil, kendi içimizden çıkmış bir kardeşimizdir. Kendisiyle, her hangi bir sıkıntımızın olacağını düşünemeyiz bile. Her şeyi bilen ve üstesinden gelebilecek bir kardeşimizidir. Bundan sonraki çalışmalarımız müşterek olacaktır. En azından, ayda bir kere yapacağımız toplantılarımızla, birlikte bu işi götüreceğiz. Karadeniz Ereğli’nin çok büyük bir rahatlama ile karşı karşıya kaldığını görüyorum. 
Biz, bundan önceki dönemde çok büyük sıkıntı çektik. Bunu defalarca üyelerimize anlatmaya çalıştık. Bir haksızlık ve baskı varsa, bunu anlatmak benim sorumluğumdu. Allah şükür şimdi bütün her şeyin kalktığını görüyorum. Ereğli’nin bundan sonraki günlerde de rahatlayacağını düşünüyorum.”

YORUMLAR (1)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL