Genel Gündem Tüm Manşetler

ÇATES SATIŞI ERTELENDİ

Geçici teminat tutarı 10 milyon Dolar olarak belirlenen Çatalağzı Termik Santrali’nin (ÇATES) önyeterlilik ve son teklif verme tarihi, 5 Şubat 2014 Çarşamba günü saat 17.00 olarak açıklanmıştı. Yaşanan son gelişmeler..

ÇATES SATIŞI ERTELENDİ

catalagzi-termik-santrali--HI-964843

Geçici teminat tutarı 10 milyon Dolar olarak belirlenen Çatalağzı Termik Santrali’nin (ÇATES) önyeterlilik ve son teklif verme tarihi, 5 Şubat 2014 Çarşamba günü saat 17.00 olarak açıklanmıştı. Yaşanan son gelişmeler üzerine önyeterlilik ve teklif verme tarihi, 21 Nisan 2014 Pazartesi günü saat 17.00’ye kadar uzatıldı. ÇATES’in özelleştirilmesine talip alan Zonguldaklı işadamları, süre uzatımından memnun oldular.
Elektrik Üretim A.Ş.’ye ait Çatalağzı Termik Santrali ve bu santral tarafından kullanılan taşınmazlar “varlık satışı” yöntemi ile özelleştirilecek.
İhaleler, kapalı zarf içerisinde teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle pazarlık usulü ile gerçekleştirilecek. 
İhale Komisyonu’nca gerekli görüldüğü takdirde ihaleler, pazarlık görüşmesine devam edilen teklif sahiplerinin katılımı ile açık artırma suretiyle sonuçlandırılabilecek.
Kemerköy ve Yeniköy Termik Santralleri ile Kemerköy Liman Sahası İhalesi, Çatalağzı Termik Santrali İhalesi ve Yatağan Termik Santrali İhalesi için teklifler ayrı ayrı verilecek. Verilen tekliflerde, ihaleler birbiriyle ilişkilendirilemeyecek ve verilen teklifler herhangi bir şart içeremeyecek.
Kemerköy ve Yeniköy Termik Santralleri ile Kemerköy Liman Sahası İhalesine, Çatalağzı Termik Santrali İhalesine ve Yatağan Termik Santrali İhalesine ilişkin ihale şartnamesi ve tanıtım dokümanı alacak tüzel kişi ve ortak girişim gruplarının, ihale şartnamesi ve tanıtım dokümanını İdare’den “alındı belgesi” karşılığında temin edebilmeleri için; İdare’nin adresinden ya da “www.oib.gov.tr” web adresinden temin edilebilecek gizlilik taahhütnamesini imzalayarak, İdare’ye teslim etmeleri ihale şartnamesi ve tanıtım dokümanı bedeli olarak 20 bin TL’yi yatırmaları gerekecek. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL