logo

ÇAKIR: “NEREDE İSTERSENİZ ORADA OLURUZ”

AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, ilçede faaliyet gösteren amatör futbol kulüpleri temsilcilerine, “. Sizlerin kötü alışkanlıklardan koruduğu gençlerimiz yarınlarımız oluyor, geleceğimiz oluyor. Onları bıraktığımız zaman çok daha sıkıntılı durumlar oluyor” dedi.

Karadeniz Ereğli Bölgesinde faaliyet gösteren Futbol Kulübü Başkan ve yöneticileri, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır’ı ziyaret etti.

Ziyarete Zonguldak Ereğlispor Başkanı Uğur Kocaman, Zonguldak Ereğlispor 2. Başkanı ve Grup Sözcüsü Kaan Kocaman, Kandilli Belediyespor Başkanı Ergin Akdoğan, Çaylıoğlu Kepezspor Başkanı Zafer Yalman, Karadenizspor Başkanı Muhsin Aydın, Bayatspor Başkanı Ahmet Eyrilmez, Akınspor Başkanı Reşat Pala, Balıspor Başkanı Osman Yavuz, Cumaspor Başkanı Cengiz Çalık, Yenimahallespor 2. Başkanı Cavit Bekçibaşı ve Neyren Gökçelerspor Başkanı Yusuf Egeli katıldı. Ziyarette AK Parti Spordan Sorumlu Başkan Yardımcısı Tahsin Tanyıldız‘da hazır bulundu.

Kulüpler adına Başkan Çakır’a teşekkür eden Zonguldak Ereğlispor 2. Başkanı ve Grup Sözcüsü Kaan Kocaman, daha önce Fatih Çakır’ın il özel idare bütçesinden ilçede faaliyet gösteren kulüplere destek sözü vermesinin kendilerinde umut yarattığını belirterek şunları söyledi:

“Bırakın desteği, en azından bizlerin var olduğunu bilen birisinin elini taşın altına koyduğunu görmek bizi müteşekkir kılmıştır. Buradaki insanlar rızkından harcayarak gençlerin spor yapmasını sağlıyor. Siz de spor yaptınız, bunları en iyi bilen kişilerdensiniz. Kendisi için bir şey isteyemediği şeyleri sporcuları için isteyen başkanlarımız var. Bu kadar emek veren insanları unutmadığınız için teşekkür ederiz. Bir araya gelelim, Fatih beyin bir sözü vardı hem şifahen bilgi alalım, hem teşekkür edelim istedik.”

ÇAKIR: “NEREDE İSTERSENİZ ORADA OLURUZ”

AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getirerek, spor kulüplerinin her zaman yanında olacaklarını ifade etti. Çakır şöyle konuştu:

“Sizinle her zaman her yerde yürürüz, ne zaman isterseniz orada oluruz. Tahsin Tanyıldız, bizim sporla ilgili başkan yardımcımız olacak. Sorunlarınızı onun aracılığıyla da iletebilirsiniz. Sizinle konuştuğumuzda 2017 bütçesine 70 bin lira, her takıma 5 bin lira olmak üzere konuldu. Bunları Allah’ın izniyle alacaksınız. Net tarihini sonra söylerim. İl Spor Müdürlüğüne aktarılıyor, Ereğli’nin özel idare payından Ereğli kulüplerine aktarılacak. Alaplı da istedi ama onlara Alaplı’nın payından onların başkanlarının talep etmesini söyledim.”

STAT ÇALIŞMALARI…

Ereğli’deki spor altyapısı ile ilgili çalışmaları da aktaran Çakır şöyle devam etti:

“Statla ilgili valimizle görüştüm. Stadın adını Emniyet Müdürümüzün (Vefa Karakurdu) adı verilecek. O ada yakışan bir modernizasyon yapalım. Aydınlatmalar ve diğer işler son halini alınca sizinle paylaşacağız. Bunun yanında gençlik ve spor müsteşarımıza yaptığımız ziyarette ikinci s tat s özünü aldık. Delihakkı tesisindeki yerden belediyemiz yer gösterdi. Daha büyük olsun istiyoruz. Yarın yanına tenis, diğer sporları koyarak orayı bir spor kompleksi haline getirelim. Farklı sporlar yapılabilsin, çocuk oyun yerleri, çay içilecek yerleri olsun istiyoruz. O bölgeyi düşünüyoruz. Gençlik ve spor bakanlığına yeri verdik. Zaman alıyor ama üstüne gittikçe daha hızlı hareket edeceğimiz kanaatindeyim. Futbolun dışındaki branşlara da destek vermek istiyoruz. Amatör spor hevesle, severek yapılıyor. Sizler her zaman bize ulaşabilirsiniz, Tahsin beye ulaşabilirsiniz. Elimizden geleni yaparız.”

ECHOMAR HASTANESİNDEN AMBULANS SÖZÜ…

Çakır, maçlar esnasında ambulans bulunmamasına yönelik sıkıntılara ilişkin ise “ Ekomar Hastanesinden Alp Demir Zorlu Beyle görüştüm. Spor saatlerini kendisine vereceğiz, ambulans bulundurma sözü verdi. Orada en azından bir ambulans bulunması bir güvendir. Sizlerin kötü alışkanlıklardan koruduğu gençlerimiz yarınlarımız oluyor, geleceğimiz oluyor. Onları bıraktığımız zaman çok daha sıkıntılı durumlar oluyor. Bunların hepsi bizim, maliyeti de bizim” diye konuştu.

Kulüp başkanları ve AK Parti İlçe Başkanı, güncel konulara ilişkin görüş alışverişinde bulundular.

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

bahis siteleri