Genel Gündem Siyaset Tüm Manşetler

ÇAKAN’DA ‘ADAYIM’ DİYENLERDEN..!

Eski Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Zeki Çakan, MHP’den milletvekili aday adayı olduğunu bildirdi. Çakan, Zonguldak’taki Camlı Köşk’te düzenlediği basın toplantısında, tekrar siyasete dönme gerekçelerini açıklarken, hiçbir zaman kişisel çıkarlar..

ÇAKAN’DA ‘ADAYIM’ DİYENLERDEN..!

mhp-li-cakan-aday-adayligini-acikladi-j3gvs

Eski Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Zeki Çakan, MHP’den milletvekili aday adayı olduğunu bildirdi.
Çakan, Zonguldak’taki Camlı Köşk’te düzenlediği basın toplantısında, tekrar siyasete dönme gerekçelerini açıklarken, hiçbir zaman kişisel çıkarlar peşinde olmadığını savundu.
Zonguldak Belediye Başkanlığı döneminden de bahseden Çakan, “Belediye başkanlığının sorumluluğu altında hiç ezilmedim. Bugün her mahallede yatacak bir evim varsa, o gün o sorumluluğun altında ezilmememdendir” dedi.
Milletvekili adaylığının garantisine yönelik her hangi bir görüşme yapmadığını belirten Çakan, şunları söyledi:
“2002’den beri siyasetten uzağım. Bugüne kadar da yapmayı düşünmüyordum. Ancak gerek ülkemizin gerek bölgemizin bugünkü durumunda doğduğum, büyüdüğüm ve 2 dönem belediye başkanlı yaptığım Zonguldak’ta ‘milletvekilliği yapmam gerekiyor mu?’ diye çok düşündüm. Siyasete devam etme kararı aldım. MHP Genel Başkan’ı Devlet Bahçeli’nin arkasında olmaktan dolayı gurur duydum. Bana güvenenlerin yüzünü kara çıkartmadım. Büyük projelerle ilgili ve bana düşen görevlerin devamı olarak MHP’den aday adayı oldum. Adaylığımı garantileyecek hiçbir görüşme yapmadım. Ben davete icabet ettim ama inanıyorum ki, bölgesine en iyi hizmeti getirecek kişiler iyi hesaplanacaktır. Tüm aday adaylarına da başarılar diliyorum.”
EREĞLİ’DEN DE BAHSETTİ
Konuşmasında ilçelerden de bahseden Zeki Çakan, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bugün Ereğli’nin bir fakülteye daha ihtiyacı var. Tersanelerde bizim zamanımızda çok önemli işler yapılıyordu. Bugün bir şey yok. Siyasi partiler bilerek ve isteyerek, hizmet getirebilmekte en önemli araçlardır. Bende MHP’de göğsümü gere gere en iyi hizmeti getireceğime inanıyorum. Partiyle hiyerarşi içerisinde, onlara, bölgeme ‘Ağabey’ olarak görev yapmak için ne gerekiyorsa yapacağım. Kavga etmeden hareket edeceğime taahhüt ediyorum.”
MHP İl Başkanı Hamdi Ayan ise Çakan’ın ‘değerli bir isim’ olduğunu savunurken, “sıralama konusunda ise kamuoyu araştırması yapacağız. Aynı zamanda genel merkezimiz de çalışmalar yapacak. Son sözü söyleyecek olan da genel merkezimizdir” diye konuştu.
Çakan, toplantının ardından, parti genel merkezine resmi müracaatta bulunmak üzere Ankara’ya hareket etti.

BAŞHEKİM YALÇIN DA ANKARA’YA…
Öte yandan, MHP’den Zonguldak Milletvekili Aday Adayı başvurusunu yapan Özel Ereğli Anadolu Hastanesi Başhekimi Dr. Ercan Yalçın da, yarın resmi başvurusunu yapmak üzere Ankara’ya gidecek.
Yalçın, Hakimiyet’e yaptığı açıklamada, ön başvurusunu bölgede yaptığını hatırlatarak, “partimizde resmi başvurular Genel Merkezimize yapılıyor. Bu seçimlerden MHP’nin büyük ve güçlü çıkacağına inanıyorum. Hakkımızda ne hayırlıysa Allah onu nasip etsin” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL