Genel Siyaset Tüm Manşetler

BU KENTİN İNSANLARIYIZ

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Prof.Dr.Ercan Candan, Belediye Başkan adayı Hüseyin Uysal ve partililer CHP Kdz.Ereğli İlçe Başkanlığı ziyaret etti. Ak Parti Zonguldak Milletvekili Prof.Dr.Ercan Candan ve Ereğli Belediye Başkan adayı..

BU KENTİN İNSANLARIYIZ

diyaloktan-yanayiz

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Prof.Dr.Ercan Candan, Belediye Başkan adayı Hüseyin Uysal ve partililer CHP Kdz.Ereğli İlçe Başkanlığı ziyaret etti.

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Prof.Dr.Ercan Candan ve Ereğli Belediye Başkan adayı Hüseyin Uysal, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ereğli İlçe Başkanlığını ziyaret etti. CHP Ereğli İlçe Başkanı Hayrettin Kartal ve yönetim kurulu üyeleri tarafından parti binası girişinde karşılanan Milletvekili Candan ve Başkan adayı Uysal partililer ile tokalaştı. Ziyaret sırasında konuşma yapan Milletvekili Prof.Dr.Ercan Candan, CHP Ereğli İlçe Başkanlığını ikinci kez ziyaret ettiğini hatırlatarak, “Biz mümkün oldukça diyalogtan yanayız” dedi.

 DİYALOK VURGUSU

Milletvekili seçilmesinin ardından yaklaşık 3 yıl geçtiğini ve bu süre içerisinde kimse ile kavga etmediğini belirten Candan şunları söyledi:  “Biz mümkün oldukça diyalogtan yanayız, sözde değil özde diyalogtan yanayız. 3 Yıldır milletvekiliyiz hiç kimse ile kavga etmemek için elimizden gelen çabayı sarfettik, sarf edeceğiz. Başka bir Kdz.Ereğli Türkiye’de yok. Bunu örnek bir kent haline getirmemiz gerekiyor. Siyasiler arasındaki diyalokta insanları germeden lügattaki kelimeleri kullanarak birbirimizi anlayarak buna göre halkımıza bu işi bırakmalıyız. Halkımız seçsin biz karara hep birlikte saygı duyalım.

 “BU KENTİN İNSANLARIYIZ”

Biz bu zamana kadar benim 3 yıllık milletvekilliğim var bu süreç içerisinde bunu yapmaya çalıştık bundan sonra da devam edecektir. Bu kentin insanlarıyız, seçimlerin akabinde bir araya gelip çayımızı kahvemizi içeriz, birbirimizi anlar dinleriz, buradaki yarış birbirimize olan husumetten değil bu kente ben daha iyi hizmet ederim sen daha iyi hizmet ederimin yarışıdır. Bunun böyle kabullenmesini istiyoruz. Ereğli halkımıza da saygılarımızı sevgilerimizi sunuyoruz inşallah bu seçim ülkemiz için hayırlı olur”

 “SİYASET FARKLI BOYUTLARA SÜRÜKLENİYOR”

CHP Ereğli İlçe Başkanı Hayrettin Kartal da ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti. Sorunların diyalog ve karşılıklı görüş alışverişi ile demokratik kurallar çerçevesinde çözülmesi gerektiğini belirten Kartal, son dönemdeki gergin siyasi atmosferin toplumun tüm hücrelerine yansıdığını ifade etti. Siyasilerin söylemlerine dikkat etmesini isteyen Kartal, “Siyasi partiler arasında bu tür diyaloglar ziyaretler çok önemli çünkü ben inanıyorum ki üzülüyoruz da Türkiye’de siyaset son zamanlarda çok daha farklı boyutlara sürüklenmeye başladı. Siyaset ve ülkenin sorunları siyaset ile çözülecek elbette ki bu çözüm yolundaki diyalog ve karşılıklı görüş alışverişleri ile çağdaş demokratik kurallar çerçevesinde çözülmesi gerekir.

 “TOPLUMUN HÜCRELERİNE YANSIDI”

Son dönemdeki bu gergin siyasi atmosfer toplumun tüm hücrelerine de yansıyor bu konuda tüm siyaset ile uğraşan özellikle üst düzey siyaset yapan insanların söylemlerine dikkat etmesi topluma mutabakata açık bir siyaset alanı yaratılması konusunda çaba göstermeleri gerekir. Bizler siyasetin amatörce yapılan kısmındayız. İnşallah bundan sonraki süreçte Türkiye’nin seçimi bitmez bir seçim biter başka bir seçime başlar. Bundan sonraki süreçlerde Türkiye daha çağdaş daha demokratik bir siyaset anlayışına kavuşur. İlçe Örgütümüzü şereflendirdiğimiz için teşekkür ediyorum” sözleri ile konuştu.

 UYSAL’DAN TDK ÖRNEĞİ

Ak Parti Ereğli Belediye Başkan adayı Hüseyin Uysal da yaptığı kısa konuşmasında 30 Mart yerel seçimlerinin hayırlı olmasını diledi, 1932 yılında Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan Türk Dil Kurumu’na giren lügatların kullanıldığı bir siyaset yapılmasını istedi. Ziyarette karşılıklı fikir alışverişi konularında görüşmeler de yapıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL