Genel Gündem Tüm Manşetler

BORÇ ÖDÜYORUZ..!

Kdz.Ereğli Belediyesi Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı AKM’de yapıldı. Kdz. Ereğli Belediyesi Şubat ayı Olağan Meclis toplantısı Hüseyin Uysal Başkanlığında Atatürk Kültür Merkezinde yapıldı.   15 maddenin kabul edilip onaylandığı meclis..

BORÇ ÖDÜYORUZ..!

beled,ye meclisi

Kdz.Ereğli Belediyesi Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı AKM’de yapıldı.

Kdz. Ereğli Belediyesi Şubat ayı Olağan Meclis toplantısı Hüseyin Uysal Başkanlığında Atatürk Kültür Merkezinde yapıldı.  

15 maddenin kabul edilip onaylandığı meclis toplantısının en önemli konusu eski belediye binasının yıkılıp yerine ‘Ticaret Merkezi’ yapılmasının görüşülmesiydi.   

Plan ve Bütçe Komisyonunda incelenen rapora 2 CHP’li üye bu binayı yapmak için iller bankasından çekilecek olan 5.5 milyon TL’lik kredinin fazla olduğunu iddia ederek; binanın maliyetinin 3 milyon 155 bin tl olduğunu söyledi.  

“PROJE TEKRAR GÖZDEN GEÇİRİLMELİ!..” 
Belediye bütçesindeki 27 milyon liralık açık bütçe olduğunu da ileri süren CHP’li 2 üyenin gerekçesinde, binanın hiç kredi kullanılmadan, belediye öz kaynaklarıyla yapılabileceğini söyledikleri de kaydedildi. Komisyon raporunun okunması sonrası söz alan CHP Gurup Sözcüsü Özkan Özyağcı, projesini incelediğini belirttiği ticari binanın Ereğli’ye yakışmayacak düzeyde olduğunu, projenin tekrar gözden geçirilmesi gerektiğini söyledi. 
Bina yapılmasına karşı olmadıklarını dile getiren Özyağcı, buna karşın belediyesinin gelirlerinin azaldığını ortaya attı. 
UYSAL: “GÖREVE GELDİK, GELELİ BORÇ ÖDÜYORUZ”
 Uysal, eleştirile yanıt verdiği konuşmasında, Ereğli menfaatleri konusunda hiçbir zaman siyasi davranmayacaklarını ifade etti.
Yapılması düşünülen yeni binanın, söylenilenin aksine ilçeye yakışacağını savunan Uysal, şu sözlerle konuştu:
Mimarisi ve tasarımı son derece güzeldir. Fetih çınarlarının rölyef görüntüleridir, Ereğli’mize de son derece yakışacaktır. Borçlanmayı çok büyük gördünüz, merak ediyorum; sizin döneminizdeki Yalı Caddesi’ndeki peyzaj çalışması borcunu ödüyoruz. İller Bankası’ndan kredi almışsınız, AVM’yi borç almışsınız. Biz, 22 aylık göre süresinde tam 12 milyon liralık eskiden kalan borcu ödedik. Ömerli Konutları’ndaki reklam harcamanız olan 288 bin liralık borcunuzu ödedik. Kadı tarlasındaki bir vatandaşımıza 400 bin lira borç ödedik. Bunları daha önce paylaşmamıştım fakat 22 aylık kısa sürede belediyeye 53 tane araç aldık. Övünmüyorum ancak tasarruf diyorsunuz diye anlatıyorum. Bir işçiyi bile işten çıkartmadık, hizmetlerimizde geri kalmadık.
 GELİR KAYNAĞI OLACAK 
…Biz, 5 milyon 500 bin lira İller Bankası’ndan borçlanacağız diye öngörü aldık. Bunu borçlandık diye bu rakam, Ereğli Belediyesi’nin kasasına borç olarak girmeyecek. Samimi söylüyorum, bu bina, en kısa zamanda kendisini kurtardığı gibi belediye bütçesine de ciddi bir gelir kaynağı olacak.”   
Başkan Uysal’ın İller Bankası’ndan kredi kullanmasına ilişkin yetki alabilmesini içeren madde, CHP’li üyelerin ’11 Ret’ oyuna karşın Ak Parti’lilerin ’18 Kabul’ kararıyla Meclis’ten geçirildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL