Genel Tüm Manşetler

BİR HAYAT DAHA KURTARDILAR!..

Kdz.Ereğli’de alışveriş merkezinin çatısına çıkan Sedat Balaban (39) intihar girişiminde bulundu. Yaklaşık 40 dakika süren ikna çabası sonuçsuz kalırken, Ereğli ilçe emniyet Müdürü Fahri Küçük’ün oyaladığı Sedat Balaban’ın bir anda..

BİR HAYAT DAHA KURTARDILAR!..

BİR HAYAT DAHA KURTARDILAR!..

Kdz.Ereğli’de alışveriş merkezinin çatısına çıkan Sedat Balaban (39) intihar girişiminde bulundu. Yaklaşık 40 dakika süren ikna çabası sonuçsuz kalırken, Ereğli ilçe emniyet Müdürü Fahri Küçük’ün oyaladığı Sedat Balaban’ın bir anda boşluğundan yaralanan polis, Balaban’ı çekerek çatıdan uzaklaştırdı.

 25 Mayis 2016 03 : 38 
Silopi’de 21 Mart 2011 günü yürümek isteyen BDP’liler ile tartışan dönemin Şırnak Güvenlik Şube Müdürü Murat Çetiner’e, o dönem BDP İstanbul Milletvekili olan Sebahat Tuncel’in tokat atması üzerine kendisini telefonla arayıp hakaret ve tehditte bulunan Ereğlili Sedat Balan, Tuncel’in açtığı dava sonucu 74 gün hapis cezası almış, Tuncel’in ardından BDP Milletvekilleri Selahattin Demirtaş, Gülten Kışanak ve Bengü Yıldız’ın dava açtığı Balaban’ın hapis cezası toplam 30 aya çıkmıştı.
Cezaevinden izne geldiği öğrenilen 39 yaşındaki Sedat Balaban, son günlerde gelen şehit haberlerine tepki vermek ve adlığı cezaya tepki göstermek amacıyla Orta cami Kaneri ağzı Sokakta ki 6 katlı binanın çatısına çıktı. Çatıdan kendisine bakanlara ve polislere “Ben askeri ve polisi sevmekten başka ne yaptım. Suçum ne benim suçum” diyerek bağırdı.
Çatıda alkol alan Balaban’ın şehit düşen polis ve askerlere hitaben bazı sözler sarf ettiği duyuldu. Bu sırada, çevrede oluşan kalabalık durumu polise bildirdi. Olay yerine çok sayıda polis ile birlikte itfaiye ve 112 Ambulans ekipleri sevk edildi. Kısa sürede çatıya çıkan polis, şahsı ikna etmeye çalıştı.
Bu sırada itfaiye ekipleri hava yastığını şişirerek hazır halde bekledi. Olay mahalline gelen gazetecilerden Sinan Kabatepe’yi gören Sedat Balaban “Sinan yukarıya gel” diye bağırdığı duyuldu.
Kabatepe ise polisin izni olmadığı için çatıya çıkmadı. Polisin ikna çabalarını sürdürdüğü şahıs, zaman zaman dengesini kaybederek düşme tehlikesi yaşadı. Vatandaşlarda o onlarda endişeli şekilde olayı izledi. Şahsın, gazeteciyi tekrar çağırmasını üzerine polis, Kabatepe’nin çatıya çıkmasını istedi. Gazeteci Sinan Kabatepe ve Emniyet Müdürü Fahri Küçük‘ün konuşarak dikkatini dağıttığı şahsın bir anlık dalgınlığından yararlanan polis, şahsı bulunduğu yerden aldı.
Sedat Balaban’ı çatının kenarında uzaklaştıran İlçe Emniyet Müdürü Fahri Küçük, Balaban’ı konuşarak sakinleştirmeye çalıştı. Emniyet Müdürü Fahri Küçük‘ün kendisi ile konuşmasının ardından sakinleşen Sedat Balaban, çatıdan indirildi. Yürüyerek şehir merkezine kadar getirilen Sedat Balaban, yanına gelen köylüsü ile birlikte Emniyet Müdürü Fahri Küçük‘ün makam aracına bindirilerek ifadesi alınmak üzere Polis Merkezine götürüldü.
Sedat B’nin daha önce de 4 kez, bu tür intihar girişiminde bulunduğu öğrenildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL