Genel Gündem Tüm Manşetler

BELEDİYEDEN EYLEM YORUMU

Kısa adı Erdemir olan Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’nın özel şirketteki liman işletmesinin yenilenen ihalesinde  firma değişikliği sırasında, düşük ücret çok çalışma şartı getirilen taşeron işçilerinin yaşadığı mağduriyeti eylemle seslendirmeleri..

BELEDİYEDEN EYLEM YORUMU
taseron-olayina-belediye-yorumu

Kısa adı Erdemir olan Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’nın özel şirketteki liman işletmesinin yenilenen ihalesinde  firma değişikliği sırasında, düşük ücret çok çalışma şartı getirilen taşeron işçilerinin yaşadığı mağduriyeti eylemle seslendirmeleri haftanın gündemini oluşturmuştu. İşçilerin Erdemir önünde başlattıkları ve daha sonra yürüyüş yaparak kent halkını destek olmaya çağırdıkları eylemlerin devam etmesi üzerine ilçe kaymakamlığı harekete geçti.  Kaymakam İbrahim Çay’ın  Başkanlığında  ve Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şube Başkanı Yusuf Ziya Odabaş’ın da katıldığı  toplantının ardından “iş güvencesi ve ücretlerde iyileştirme” sözlerinin verilmesi ile sona erdirilen eylem  ve sonuçları gündemde tartışılmaya devam ediliyor.

 

Kdz. Ereğli Belediyesi’nin 5 Haziran’da yapılan haziran toplantısının ikinci gününde konuyla ilgili olarak belediye başkan vekili olarak meclisi de yöneten Salih Kumaş, eylemlerin bitirilmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL