Genel Gündem Tüm Manşetler

BELEDİYE BOYKOT EDİYOR

İsrail’in Gazze’ye yönelik terörist saldırıları sürerken, Kdz. Ereğli Belediyesi İsrail mallarına yönelik boykot kararı aldı. Belediyeye ait sosyal tesislerde İsrail sermayeli ürünlerin satışı Başkan Uysal’ın talimatıyla yasaklandı. Boykot kararı ile..

BELEDİYE BOYKOT EDİYOR

uysal sertt

İsrail’in Gazze’ye yönelik terörist saldırıları sürerken, Kdz. Ereğli Belediyesi İsrail mallarına yönelik boykot kararı aldı. Belediyeye ait sosyal tesislerde İsrail sermayeli ürünlerin satışı Başkan Uysal’ın talimatıyla yasaklandı.

Boykot kararı ile ilgili olarak “İsrail’in bu zulmüne ortak olamayız” diyen Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Opr. Dr. Hüseyin Uysal, “Toplum olarak bu duruma hassasiyet göstermeliyiz. Aldığımız her bir İsrail ürünü oradaki Müslüman kardeşlerimize sıkılacak bir kurşuna, bir bombaya dönüşebilir.             

Bu düşünceden hareketle belediyemize ait Sevgi Barış Dostluk Düğün Salonu, Yaşlılar Gençler Evi, Kestaneci Kır Kahvesi, Kışla Spor Tesisleri ve yakında açılacak olan Belediye Çınaraltı Çay Bahçesi gibi sosyal tesislerimizde İsrail ürünleri satılmayacaktır.” dedi.

Bu arada Kdz. Ereğli Belediyesi Bakanlar Kurulu’nun aldığı ve bu sabahtan itibaren başlayan 3 günlük yas kararı sonrası, Feshane Şenlikleri kapsamında yapılması planlanan konser etkinliklerini iptal etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL