Genel Gündem Tüm Manşetler

BELEDİYE BAŞKANLARI YARGILANIYOR..!

Sahil kesiminde imara aykırı olduğu tespit edilen kafelerle ilgili alınan yıkım kararını uygulamadıkları iddiasıyla “görevi kötüye kullanma” suçundan haklarında dava açılan Belediye Başkanı Akdemir’in de arasında yer aldığı 13 sanığın..

BELEDİYE BAŞKANLARI YARGILANIYOR..!

adalet12-1728x800_c

Sahil kesiminde imara aykırı olduğu tespit edilen kafelerle ilgili alınan yıkım kararını uygulamadıkları iddiasıyla “görevi kötüye kullanma” suçundan haklarında dava açılan Belediye Başkanı Akdemir’in de arasında yer aldığı 13 sanığın yargılanmasına başlandı

 Zonguldak’ın önceki ve yeni Belediye Başkanları İsmail Eşref, Secaattin Gonca ve Muharrem Akdemir ile 10 belediye personeli imara aykırı tesisleri yıkmadıkları gerekçesiyle yargı karşısına çıktılar.

Zonguldak Merkez de sahil kesiminde imara aykırı olduğu tespit edilen kafelerle ilgili alınan yıkım kararını uygulamadıkları iddiasıyla “görevi kötüye kullanma” suçundan haklarında dava açılan üç belediye başkanı ve 10 belediye personelinin yargılanmasına başlandı. 

Zonguldak 3. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz yargılanan Belediye Başkanı Akdemir ile  Eşref, Gonca ve 10 belediye personelinin yanı sıra tarafların avukatları katıldı.  Mahkeme heyetinin söz verdiği şikayetçi Akın Kavi, suça konu kafelerin ruhsata aykırı durumlarına rağmen belediye hizmetlerinden yararlanmaya halen devam ettiğini ileri sürdü. Sanıkların üzerilerine düşen sorumlulukları yerine getirmediğini savunan Kavi, “Ben kendilerinden şikayetçiyim. Cezalandırılmalarını istiyorum” dedi.  

Akdemir ve eski belediye başkanları ile diğer sanıklar ise suçlamaları kabul etmedi.  Mahkeme, dosyadaki bazı eksikler ile tanıkların dinlenmesi için duruşmayı erteledi. İş adamı Akın Kavi, Milli Egemenlik Caddesi üzerinde bulunan kafelerin imara aykırı hizmet verdikleri ve yıkım kararına rağmen yıkılmadığıyla ilgili suç duyurusunda bulunmuş, İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından yapılan incelemelerin ardından mevcut Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, eski Belediye Başkanları İsmail Eşref, Secaattin Gonca ve 10 belediye personeli hakkında “görevi kötüye kullanma” suçundan dava açılmıştı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL