Genel Gündem Tüm Manşetler

BEKLEDİKLERİ GİBİ OLMADI..!

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde her yıl dini bayramların dördüncü günü kutlanan  ve halk dilinde Kızlar bayramı olarak bilinen Gençler bayramı bu sene sönük geçti. Gençlerin ilgi göstermediği bayramda dükkanlarını açan esnaf..

BEKLEDİKLERİ GİBİ OLMADI..!

52345_basliksiz-1

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde her yıl dini bayramların dördüncü günü kutlanan  ve halk dilinde Kızlar bayramı olarak bilinen Gençler bayramı bu sene sönük geçti. Gençlerin ilgi göstermediği bayramda dükkanlarını açan esnaf ise hayal kırıklığına uğradıklarını söyledi.

Alaplı’da her dini bayramın son günü kutlanan Alaplılı gençler, yaklaşık 800 metrelik Hükümet Caddesi’nde giydikleri en güzel kıyafetlerle tur atması ile bilinen bayram bu sene oldukça sönük geçti. Her yıl tıklım tıklım dolan caddede düzenlenen bayram etkinliğine ilgi her sene biraz daha düştü. Bayramı fırsat bilerek iş yerlerini açan esnaflarda gençlerin bayrama gelmemesinden dolayı hayal kırıklığı yaşadı.

Esnaflardan Hüseyin Hacıalioğlu geçtiğimiz yıllarda sabah saatlerinden itibaren caddede adım atılamayacak durumda olduğunu ancak bu sene ise bayrama ilgi gösterilmediğini kaydetti. Hacıalioğlu bayramın yeninden canlandırılması gerektiğini ifade etti.

Esnaflardan  Altan Biber ise bayrama katılımın az olmasını yarın açılacak olan okullara bağlarken, bayramda iş yapamadıklarını kaydetti.

Bir diğer esnaf Yusuf Yılmaz’ da her yıl bir önceki yıldan daha kötü olduğunu söyledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL