Spor

BASKETBOL TAKIMI KURULDU

Zonguldak Ereğli Spor Kulübü Basketbol Takımı resmen kuruldu. Geçtiğimiz yıl futbol branşında federel olarak liglerde mücadele etmeye başlayan ve kısa sürede sporcu sayısı ve yakaladığı başarı ile dikkatleri üzerine çeken..

BASKETBOL TAKIMI KURULDU

BASKETBOL TAKIMI ZES

Zonguldak Ereğli Spor Kulübü Basketbol Takımı resmen kuruldu. Geçtiğimiz yıl futbol branşında federel olarak liglerde mücadele etmeye başlayan ve kısa sürede sporcu sayısı ve yakaladığı başarı ile dikkatleri üzerine çeken Zonguldak Ereğli Spor Kulübü basketbol şubesini de açtı.

Resmi başvurularını tamamlayan ve ilk olarak gençler kategorisinde liglerde mücadele edecek olan kulüp, basketbol şubesinin başına tecrübeli Koçlardan İhsan Gökçe Kaya’yı getirdi. Daha önce profesyonel basketbol oynayan ve Koçluk yapan İhsan Gökçe Kaya şunları söyledi. ‘Öncelikle yeni bir kıvılcımın yakılmasında rol oynuyor olmaktan büyük mutluluk duydum. Henüz 1 yıl dahi olmadan bu kadar kısa sürede futbol şubesinin yanında basketbol şubesini de açan Zonguldak Ereğli Spor’u gençlere verdiği değer ve önemden dolayı kutluyorum. Ayrıca bu yolda şahsımla yürüme kararı aldıkları ve bu oluşumda benimde katkım olacağı için mutluyum. Kulübümüzün seçmelerini liglerimizin başlamasına kısa bir süre kalmış olmasından dolayı yaptık. 68 kişinin başvurduğu seçmelerden 24 tanesi ile yola devam kararı aldık. Elbette yetenekli ve bu işi seven gençlere her zaman kapımız açıktır. Çıktığımız bu yolda inşallah başarılı olmayı umuyoruz. Zonguldak Ereğli Spor Yönetim Kurulu’na da şahsıma duydukları güvenden dolayı teşekkür ederim’ dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL