Genel Güncel Gündem Spor Tüm Manşetler

Başkanlığı bıraktı, takımın adı değişti…

Kulüp ismini “Elcab Kablo Gençlerbirliğispor” olarak kullanmaktan vazgeçip, adını “Gençlerbirliğispor” olarak değiştirdi…

Başkanlığı bıraktı, takımın adı değişti…

Geçtiğimiz sezon Elcab Kablo Gençlerbirliğispor’un başkanlığını üstlenen ve aynı zamanda ZONSİAD ( Zonguldak Sanayici ve İşadamları Derneği) Başkanı olan Nejdet Tıskaoğlu, kulüp başkanlığını devretti. Bu değişiklikle kulüp ismini “Elcab Kablo Gençlerbirliğispor” olarak kullanmaktan vazgeçip, adını “Gençlerbirliğispor” olarak değiştirdi

2022-2023 futbol sezonunda 1. Amatör Küme’de yer alan ve önce Çaycuma Gençlerbirliğispor Kulübü olarak bilinen Elcab Kablo Zonguldak Gençlerbirliğispor takımı, Süper Amatör Lig’e şampiyon olarak yükselmişti. Ancak 2023-2024 futbol sezonu öncesinde, Süper Amatör Lig’e çıkan takımın başkanı olan Elcab Kablo Zonguldak Gençlerbirliğispor Kulübü Başkanı ve ZONSİAD Başkanı Nejdet Tıskaoğlu’nun takımdan çekildiği iddia edildi.

Bu gelişmenin ardından kulüp ismini tekrar Çaycuma Gençlerbirliğispor olarak değiştirerek devam ettireceğini duyurdu. Kulüp, bu değişikliği 21 Temmuz 2021 tarihinde Facebook üzerinden bir paylaşımla duyurdu ve kulüp logosunu da değiştirdi.

Tıskaoğlu’nun sessizce kulüp başkanlığını devretmesi, kendisinin sosyal medya hesaplarından herhangi bir açıklama yapmamasıyla dikkat çekti. Tıskaoğlu’nun kulüp başkanlığını neden devrettiği konusu, taraftarlar ve spor kamuoyunda soru işaretleriyle karşılandı.

.Tıskaoğlu’nun bu adımıyla ilgili daha fazla detay veya açıklama yapılmamış gibi görünüyor. Bu gelişme, spor kulübü ve spor kamuoyu tarafından yakından takip ediliyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL