Genel Gündem Tüm Manşetler

BAŞKAN SAHADA

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Opr.Dr.Uysal, Gülüç-Kepez karayolunda başlayan alt yapı çalışmaları hakkında bilgi aldı, belediye hizmet binalarında incelemede bulundu.    Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Opr.Dr.Hüseyin Uysal beraberinde Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Cöbek,..

BAŞKAN SAHADA

154522

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Opr.Dr.Uysal, Gülüç-Kepez karayolunda başlayan alt yapı çalışmaları hakkında bilgi aldı, belediye hizmet binalarında incelemede bulundu. 

 

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Opr.Dr.Hüseyin Uysal beraberinde Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Cöbek, bazı daire müdürleri ve belediye meclis üyeleri ile belediyenin birim müdürlüklerini ziyaret etti, yıllardır yapılamayan ve geçtiğimiz günlerde çalışmalara başlanan Gülüç-Kepez karayolundaki alt yapı çalışmaları hakkında firma yöneticilerinden bilgi aldı.

 

GÜLÜÇ-KEPEZ KARAYOLU

Belediye Başkanı Uysal, Gülüç-Kepez karayolunda yapılacak asfaltlama ve yeni düzenleme ile ilgili Ankara İnşaat Firması Şantiye Şefi Cemil Üstün’den bildi aldı. Yol güzergahında alt yapı eksikliklerinin tamamlanamamasından sürücülerin mağdur olduğunu belirten Belediye Başkanı Uysal, “Alt yapı çalışmaları büyük bir hızlılıkla başladı. Ereğli Belediyesi olarak üzerimize düşen her türlü sorumluluğu yerine getirmeye hazırız. Bu yol güzergahını kullanan sürücülerin ve vatandaşlarımızın daha modern ve sağlıklı bir şekilde ulaşımlarını sağlamaları en büyük arzumuz. Firmamızın da çalışmalara başlamasından memnuniyet duyduk inşallah kısa sürede beklenilenler yerine getirilir” dedi.

 

MAYIS SONUNA ASFALT BAŞLIYOR

Ankara İnşaat Firması Şantiye Şefi Cemil Üstün, yaklaşık 15 milyon TL’lik bir ödenek ile gerçekleştirileceğini belirttiği Gülüç köprüsü-Kepez karayolunda alt yapı çalışmalarına başlandığını herhangi bir aksilik olmaması durumunda Mayıs ayı sonlarına doğru da asfaltlama çalışmalarına geçilebileceğini belirterek, “Milletvekilimiz Prof.Dr.Ercan Candan da konuyu oldukça yakından takip ediyor. Çalışmalar başladı, Ereğli Belediyesi de bu işlerin hızlanabilmesi için gerekli alt yapı desteğini bizlere sağlıyor, teşekkür ediyoruz” sözleri ile konuştu.

 

“SADECE EREĞLİ DEĞİL

BELDE VE KÖYLERE DE HİZMET”

Belediye Başkanı Uysal ve beraberindekiler daha sonra Kdz.Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünü ziyaret etti. İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş tarafından itfaiye müdürlüğünün çalışmaları ve hedeflerine dönük sunum gerçekleştirildi. İtfaiye Müdürü Ateş, ilçe merkezi başta olmak üzere belde ve köylere de Ereğli Belediyesi’nin yangın, kurtarma, arama faaliyetleri gibi çeşitli hizmetler verdiğini hatırlattı.

 

“İLK MÜDAHALE ÖNEMLİ”

Ereğli Belediye Başkanı Uysal, Kepez bölgesine yeni bir itfaiye binasının yapılması gerektiğini özellikle sanayi siteleri, yeni hastanenin bulunduğu bölgede yaşanabilecek herhangi bir olumsuzlukta anında müdahalenin can ve mal kayıplarını engelleyebileceğini vurgulayarak, “Biz vatandaşımızın canının yanmamasını istiyoruz. Yaşanabilecek herhangi bir olumsuzluk durumunda Ereğli Belediyesi olarak kısa sürede olay yerine gidip can ve mal kayıplarını en aza indirmek bizim görevimiz. Ereğli Belediyesi İtfaiyesi’ni daha modern ve daha donanımlı hale getirmek bizlerin görevi. İyi bir planlama yapmalıyız ve nasıl kısa sürede ilk müdahaleleri yapabiliriz bunları çok iyi düşünmeliyiz. Belediyenin gönüllü itfaiyecilik kursu ile vatandaşlarımızı bilgilendirmesi ve ilk yardım konusunda eğitmesi son derece önemli bu tür faaliyetlere hız kesmeden devam etmeliyiz. Çevremizdeki itfaiyesi bulunan kamu kurum ve kuruluşlarla da istişareler de bulunarak çıtamızı daha yukarılara taşımalıyız”

 

“GECE GÜNDÜZ ÇALIŞACAĞIZ”

Uysal daha sonra Ereğli Belediyesi Fen İşleri ve Su İşleri Şantiyesi ile Bakım Onarım Bölümüne geçerek personelle görüştü, yapılan çalışmalara ilişkin bilgiler aldı. Uysal ziyaretin ardından gazetecilere yaptığı açıklamasında ise şu görüşlere yer verdi: “Kdz.Ereğli halkına hizmetin en iyisini sunmak istiyoruz bu kapsamda çalışmalarımıza ekibimiz ile yavaş yavaş başladık. Birlik ve beraberlik içerisinde ilçemizi yaşanabilir modern bir kent haline dönüştürebilmek için gece gündüz çalışacağız ve halkımızın bize verdiği bu görevi layıkı ile yerine getireceğiz”YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL