Genel Gündem Tüm Manşetler

BAŞIMIZIN TACI KADINLARIMIZIN..!

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde ilçede bulunan işyerlerindeki kadınları ziyaret edeceği bildirildi. Uysal, Ereğli Belediyesi Basın Bürosu aracılığı ile yaptığı yazılı açıklamada,..

BAŞIMIZIN TACI KADINLARIMIZIN..!

8 mart8

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde ilçede bulunan işyerlerindeki kadınları ziyaret edeceği bildirildi.
Uysal, Ereğli Belediyesi Basın Bürosu aracılığı ile yaptığı yazılı açıklamada, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladı.
Mesajında, kadınların eğitimli, sorgulayan, üretime ve yönetime aktif bir şekilde katılan bireyler olmalarının, ülkenin aydınlık geleceği açısından büyük önem taşıdığını savunan Uysal, şunları kaydetti:
“Karadeniz Ereğli Belediyesi olarak, sahip oldukları hakları en iyi biçimde kullanan kadınlarımızın, ülkemiz ve ilçemizin gelişmesine ve çağdaşlaşmasına büyük katkıları olduğu gerçeğinden yola çıkarak, her zaman yanında olduğumuz kadınlarımıza, yaşamın her alanındaki desteğimizi süreceğiz.
Bu vesile ile kadınlar için önemli olan bu günün, yılın 1 günüyle sınırlı kalmaması dileğiyle, tüm kadınlarımızın, ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlar, saygı ve sevgilerimi sunarım.”

GÖRSEL HAZIRLATTI
Öte yandan Uysal’ın, Ereğli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü etkinlikler kapsamında, 5 ayrı meslek dalında emek veren kadınların hikayelerini anlatan görsel bir sunum hazırlattığı belirtildi.

Uysal’ın, hazırlanan videoya konu olan kasap, fırıncı, pazarcı, tekstil işçiliği ve servis şoförlüğü yapan ve kadınları, çalıştıkları iş yerlerinde ziyaret edeceği kaydedildi. Uysal’ın, aynı gün ise Cumhuriyet Halk Evi’nde ilk defa açılacak olan “Elpek Kurs Evi”ni de ziyaret edeceği duyuruldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL