logo

BANKALARDAN AÇIKLAMA…

Ziraat, Vakıf ve Halk Bankası’nın ardından İş Bankası da koronavirüs salgınının olası olumsuz etkilerinin azaltılması için destek paketleri devreye soktu.

Ziraat Bankası firmalara ilave kredi limiti tahsis edilecek. 31 Mart’ta ödenmesi gereken kredi ödemeleri ertelendi.

Vakıfbank da 9 maddelik destek paketini açıkladı. Paket içinde kredi yapılandırmadan, kredi ödemelerinde esneklik sağlanmasına kadar birçok madde bulunuyor. Halkbank da hem bireysel hem de firmaların kredi ödemelerinde erteleme olacağını duyurdu.

Kamu bankalarının ardından İş Bankası da salgın sebebiyle mali bünyesi olumsuz etkilenen başta turizm, lojistik, AVM, perakende sektörleri olmak üzere sektör ayrımı olmaksızın her bir ihtiyaç, vaka bazında değerlendirilerek ödemesiz dönem dahil gerekli tüm desteğin verileceğini, bireysel müşterilere; tüketici kredisi, kredi kartı ve ek hesap ödemelerini 3 ay boyunca öteleme imkanı getirileceğini, müşterilerin 30 Nisan’a kadar ihtiyaç duyması halinde; anapara/faiz/taksit ödemelerinin ilave bir koşul aranmaksızın 30 Haziran’a kadar ötelenmesine imkan verileceğini duyurdu.

Son olarak açıklama yapan Ziraat Katılım Bankası, ticari ve bireysel müşterilerin 31 Mart’a kadar ödenmesi gereken taksit, kar payı ve anapara ödemelerini öteleyecek.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

bahis siteleri Betboo giriş