logo

23 Mart 2021

BAL’DA FUTBOL ATEŞİ YANIYOR…

17 Nisan’da başlayacak BAL Liginde gruplar belli oldu. Ereğli Belediyespor, yeni sezonda 5. bölge 3. grupta mücadele edecek.
Ereğli Belediyespor, yeni sezonda 5. bölge 3. grupta mücadele edecek.Grupta Ereğli Belediyespor’un yanı sıra diğer Zonguldak temsilcileri Kilimli Belediyespor ve Devrek Belediyespor ile Düzce temsilcileri Akçakocaspor, Çilimli Belediyespor ve Beyköy Belediyespor takımları var.

AYRINTI VE DETAYLAR

Covid-19 salgınının devam ettiği dikkate alınarak 4 ve daha fazla takımla temsil edilen illerin aynı gruplarda, 1, 2 ve 3’er takımla temsil edilen illerin de, birbirine yakın illerle eşleştirilmesi esasına göre yapılan gruplandırma ile BAL’a katılan 266 takım, 9 ayrı bölgede, 4 takımlı 12, 5 takımlı 22 ve 6 takımlı 18 grupta olmak üzere toplam 52 grupta müsabakalarını oynayacak.
4 takımlı gruplar üç devreli lig usulüne göre, 5 ve 6 takımlı gruplar çift devreli lig usulüne göre oynanacaktır. Her grubun birincisi olan takım bölge birinciliği müsabakalarına katılmaya hak kazanırken, grupta en altta yer alan takım kendi ilinin yerel ligine dönüş yapacak.
Bölge birinciliğine katılma hakkı kazanan 52 takım, 5 takımlı 2 ve 6 takımlı 7 grup olmak üzere toplam 9 tarafsız grup merkezinde bölge birinciliği müsabakalarını oynayacaklar. 9 bölge birincisi TFF 3.Lig’e çıkma hakkı kazanacak.
2020-2021 Sezonunda Bölgesel Amatör Lig’e 7 ve daha fazla takımla katılan illerin hangi grupta yer alacaklarının kuraları ve tüm grupların fikstür çekimi 26 Mart 2021 Cuma günü saat 15.00’de İstanbul’da TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesislerinde kulüp temsilcilerinin katılımı olmadan yapılacak ve TFF’nin youtube kanalından canlı yayınlanacak.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx