Genel Gündem Tüm Manşetler

BAKANLARA ZİYARET

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Kdz. Ereğli Şube Başkanı İbrahim Sezer, MÜSİAD heyetinin Ankara’da gerçekleştirdiği ziyaret programlarına katıldı. MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak başkanlığında ki MÜSİAD heyetiyle, Ekonomi..

BAKANLARA ZİYARET
musiad-eregliden-bakanlara-ziyaret

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Kdz. Ereğli Şube Başkanı İbrahim Sezer, MÜSİAD heyetinin Ankara’da gerçekleştirdiği ziyaret programlarına katıldı.

MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak başkanlığında ki MÜSİAD heyetiyle, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve İç İşleri Bakanı Efkan Ala’ya gerçekleştirilen ziyaretlere katılan MÜSİAD Kdz.Ereğli Şube Başkanı İbrahim Sezer, hazırlamış oldukları Makina İmalat Sektörü Analiz Çalışması raporunu 3 bakana takdim etti.

Ankara’da gerçekleştirilen ziyaret programlarının çok verimli geçtiğini belirten Sezer, şunları söyledi: “Ziyaretlerde Genel Başkanımız Sayın Nail Olpak tarafından MÜSİAD’ın faaliyetleri ve ekonomi raporlarından bahsedildi. Sadece ekonomi alanında değil akademik alanlarda ve yurtdışı bağlantıları noktasında yaptığımız çalışmalar hakkında bilgiler veren Genel Başkanımız ayrıca bu sene 15.’si düzenlenecek “MÜSİAD Uluslararası Fuarı” hakkında da bilgi paylaşımında bulundular. 26-30 Kasım 2014 tarihinde düzenlenecek ve dünya çapında yoğun ilgi gören fuarımıza sayın bakanlarımız davet edildi.

Ziyaretlerde bölgemizi yakından ilgilendiren bir konu hakkında da bilgi paylaşımında bulunma şansına sahip olduk. Başta bölgemiz olmak üzere ülkemiz açısından da çok kritik öneme sahip olan Makine İmalat Sektöründe bölgemizde faaliyette bulunan Makine ve Talaşlı İmalat Sektör firmalarımızın analizine yönelik Batı Karadeniz Kalkınma Ajansımızın (BAKKA) Doğrudan Faaliyet Desteği programı kapsamında hazırladığımız “Makine İmalat Sektörü Analiz Çalışması” raporumuzu ziyaret etme şansına sahip olduğumuz 3 bakanımıza da takdim ettik.

Zonguldak Valimiz Sayın Ali KABAN tarafından da yakından takip edilen ve desteklenen projemizle, Bölge makine imalat sektörünün hak ettiği noktaya taşınması, Makine sektör temsilcilerinin yer alacağı bir ortak merkez oluşturulması, Makine İmalat Sektörüne yönelik bir İhtisas Organize Sanayi Bölgesi oluşturulması, firmalarımızın mevcut ürün ve hizmet standartlarının yükseltilmesi, üretim ve yönetim verimliliğinin arttırılması, büyük ölçekli firmalarla iş birliğinin arttırılması, Bülent Ecevit Üniversitesi ile sektörel iş birliğinin geliştirilmesi, bölgemizdeki ihracat rakamlarının arttırılması, firmalarımızın kurumsal alt yapılarının güçlendirilmesi,  başta Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımız ile Savunma Sanayi olmak üzere devletimizin ithal edilen ürünlere yönelik millileştirme politikaları çerçevesinde makine alımlarını bölgemizden yapabileceğine dikkat çekmeyi hedeflemiştik.
Projemize dair detayları Sayın bakanlarımıza aktarırken, raporumuzu kendilerine takdim ettik. Sayın bakanlarımız raporumuzla ve bölgemizle yakından ilgilenirken yapılabilecek çalışmalar konusunda bakanlıklarının her zaman yardım ve desteğe hazır olduklarını beyan ettiler.
Bu vesile ile bölgemizin hassasiyetleriyle yakından ilgilenen Sayın Bakanlarımıza ve raporumuzu birinci ağızdan en yetkili isimlere sunmamıza imkan sağlayan Sayın Genel Başkanımıza teşekkür etmeyi bir borç bilirim.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL