Genel Gündem Tüm Manşetler

BABA OCAĞINA GETİRİLDİ

Terör gazimiz baba ocağına getirildi. Zonguldak Ereğli doğumlu olan ve Şırnak’ta bölücü terör örgütü ile girilen çatışmada sırtından vurularak yaralanan ve GATA’ da ki tedavisi tamamlanan Uzman Çavuş Sercan Sezer..

BABA OCAĞINA GETİRİLDİ

ŞIRNAK'TAKİ ÇATIŞMADA YARALANAN GAZİ EVİNE GETİRİLDİ

Terör gazimiz baba ocağına getirildi.

Zonguldak Ereğli doğumlu olan ve Şırnak’ta bölücü terör örgütü ile girilen çatışmada sırtından vurularak yaralanan ve GATA’ da ki tedavisi tamamlanan Uzman Çavuş Sercan Sezer askeri konvoy eşliğinde ambulansla baba evine getirildi. Alkışlarla karşılanan Uzman Çavuş Sercan Sezer, acısı olmasına rağmen şehit ailelerine başsağlığı ve sabır diledi.

1 Eylül tarihinde Şırnak Uludere Balveren beldesi Milli Jandarma Karakolu kontrol noktasına PKK’lı teröristlerin saldırısı ile başlayan çatışmada Üst teğmen Engin Özdemir ile Zonguldak Ereğli doğumlu Sercan Sezer yaralanmış, yaralılar helikopterle Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi ‘ne (GATA) sevk edilmişti. Bir haftadır tedavisi süren Uzman Çavuş Sercan Sezer GATA’dan taburcu edildi. Askeri konvoy ile tahsis edilen ambulansla Ereğli’ deki baba ocağına getirilen Sezer, ambulanstan vatandaşların alkışları ile indirildi. Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığı askeri ambulansının da bekletildiği evin önünden Deniz Piyade Albay Bülent Oral’ın yardımıyla yaralı Uzman Çavuş Sercan Sezer eve çıkarıldı. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Sercan Sezer, olayı konuşmak istemediğini, Dağlıca’ da ve Iğdır’da şehit düşen asker ve polislere Allah’tan rahmet6, ailelerine ise başsağlığı ve sabır diledi. Sezer konuşmasında “Olayla ilgili pek b,ir şey söylememe gerek yok. Allah’ a şükürler olsun. Allah korudu. Ölümden döndük. Sağ olsun GATA’ da komutanlarımız çok iyi baktı bize. Şu anda sağlığım iyi. Genciz. Çabuk toparladık. Çok konuşmak istemiyorum. Allah rahmet eylesin. ailelerine başsağlığı diliyorum. Benimle birlikte yaralanan Engin Özdemir Üst teğmenimiz de çok iyi. O da estetik ameliyat oldu yüzünden. Sağlığına kavuştu. Konuşabiliyor” dedi.

Anne Asiye Sezer ise konuşmasında “Allah’ıma şükürler olsun. Allah bağışladı onu bana” dedi.Eve gelen akrabaların geçmiş olsun dileklerinin ardından yaralı Uzman Çavuş Sercan Sezer hazırlanan odasında dinlenmeye çekildi. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL