Atma Başkan, Din Kardeşiyiz…

Karadeniz Ereğli Belediye ve Belediyespor Başkanı Halil Posbıyık yapmış olduğu Belediye Meclisi toplantısında ve öncesinde Ereğli Belediyespor’a sahip çıkılmadığını söyleyerek Erdemir ve TAT Metal gibi önemli kuruluşlara sitemde bulunmuştu.

Atma Başkan, Din Kardeşiyiz…

Karadeniz Ereğli Belediye ve Belediyespor Başkanı Halil Posbıyık yapmış olduğu Belediye Meclisi toplantısında ve öncesinde Ereğli Belediyespor’a sahip çıkılmadığını söyleyerek Erdemir ve TAT Metal gibi önemli kuruluşlara sitemde bulunmuştu.

Hatta yetmemiş, iş insanlarının Ereğli Belediyespor’a destek olmadığını, sahip çıkmadığını belirterek mevcut yöneticilerine teşekkürü bir borç bilmişti.

Gelelim şu Cumhurbaşkanlığı tasarruf tedbirleri kapsamında Ereğli Belediyespor’a nakdi ve ayni yardım yapılamıyor hikâyesine…

İşte köşe yazımın başlığı da tam burada devreye giriyor “Atma Başkan, din kardeşiyiz”.

Yayınlanan Cumhurbaşkanlığı genelgesinde “amatör spor kulüplerine destek olunamaz” diye bir madde yok. Hatta spor ile ilgili bir madde yok. Madem böyle bir madde var, neden sadece Kadın Futbol Takımına destek olacağınızı belirtiyorsunuz? Bütçenin 1000’de 12’si her yıl olduğu gibi Belediye Meclis kararı ile her ne kadar “amatör takımlara aktarılır” dese de siz yine Ereğli Belediyespor’a aktarabiliyorsunuz.

Bir kere Ereğli halkını kandırmaktan vazgeçelim. Sizi kimler, nasıl yönlendiriyor bilmiyoruz. Ama hiç iyi yönlendirmiyorlar ve kamuoyunun önüne sizi adeta yem olarak atıyorlar.

Ayrıca sizden kulübü isteyen iş insanlarının olduğunu bu halk biliyor. Hiç basın önünde şov yapmaya gerek yok. Ama size bu ortamı sağlayan ve adeta dut yemiş bülbül misali susan Kdz Ereğli Ak Parti İlçe Başkanı Mücahit Andiç’e sormak lazım.

Cumhurbaşkanlığının yayınladığı genelgede olmayan bir olay üzerinden siyaset yapan Ereğli Belediye Başkanına cevabı gazeteciler mi vermeli?  Yoksa siz mi?

Ayrıca Belediye Başkanı basın toplantısında takımın bütçesini yuvarlarken adeta Acun Ilıcalı’nın yardım kampanyasındaki yuvarlamaya benzetti. 30 Milyon TL’yi 50 Milyon TL’ye yuvarladı.

Ama başkanı haklı bulduğum tek konu bu yuvarlama konusudur. Zira işi bilmeyen kişilerle bir kulüp yönetilmeye kalkılırsa 50 Milyon TL’de sizi kurtarmaz.

Her şeyi geçin başkanım. Ereğli Lisesi Spor Kulübü şampiyon olarak 2. Lige terfi etti. Onlara otobüsü sahi kim verdi? Hiç vicdanınız sızlamadı mı? Zonguldakspor otobüsü ile Ereğli’nin takımı şampiyon olmaya gidiyor. Lakin o kızlar o kupa ile size gelirlerse onlara da yazacak birkaç kelimemiz elbette olacaktır.

Halil başkan amatör spora hiç destek vermeyerek adeta trilyonlarca destek yağdıran bir başkan profili çizebildiği için takdir edilesi bir başkandır. Buna cevaben hemen 2 bazen 3 yılda amatör takımlara verdiği 20-25 Bin TL’yi örnek gösterecektir.

Ne büyük çelişki değil mi?

Kendisi milyonlarla bir takımı idare edemediği için yardım çığlıkları atarken amatör takımların 2 yılda bir 20-25 Bin TL’ye takım idare edebileceğine inanıyor.

Söyleyecek çok söz var. Onları da sonraki yazımıza bırakalım.

Makale: Kaan Kocaman

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL